Ali Cem Çehreli’den yeni solo çalışma!

Bartın doğumlu olan Ali Cem Çehreli, Kadıköy Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde okudu. Müziğe gitar çalarak ve beste yaparak başlayan Ali Cem Çehrel profesyonel olarak müzikle uğraşmaya hem söz ve müzik çalışmalarıyla, hem de düzenleme yaparak başladı.

Mustafa Ceceli’nin DMC etiketiyle yayınlanan “Kalpten” isimli albümünün, “Hüsran” isimli çıkış şarkısının söz ve müziğinde yer aldı. Beyza Durmaz’ın Poll Production etiketiyle yayınlanan, “Olan Var Olmayan Var” albümünün aynı isimli şarkısının söz ve bestesinde yer aldı. “Olan Var Olmayan Var” ve “Hüsran” şarkıları başarısıyla Türkiye’de fenomen haline geldi. Aynı zamanda “Olan Var Olmayan Var” albümünde yer alan bütün şarkıların söz ve müziğinde yer aldı ve 3 şarkının da düzenlemelerini yaptı. Tuğba Yurt’un DMC etiketiyle yayınlanan ilk solo albümüne ismini veren “Sığınak” isimli şarkısının müziğinde yer aldı. Burak Aziz’in Müzikal Yapım etiketiyle yayınlanan “Paslanmaz” albümünde, “Tarihe Gömdüm” ve “Göstere Göstere Vur” isimli şarkıların söz ve müziğinde, “Hançer” isimli albümündeki ve Fono Müzik etiketiyle yayınlanan “Çok Pardon” isimli albümündeki bütün şarkıların söz, müzik ve düzenlemelerinde yer aldı.

Bamsession’ın Suna Bar etiketiyle yayınlanan, ChillOud isimli etnik müziğin öğelerini barındıran enstrumental albümünde söz müzik ve düzenlemelerinde yer aldı. Dünyada birçok compilation albümde bu şarkılar yer aldı. İtalya’nın ünlü müzisyenlerinden Nemasproject’in yayınladığı “Snow In İstanbul” isimli albümündeki şarkıların söz, beste ve düzenlemelerinde yer aldı. Bu albümün aynı zamanda ismini taşıyan “Snow in İstanbul” isimli şarkı Buddha Bar kataloğunun special edition serisinde yer aldı. Kunsertu grubunun “Rosa” isimli albümündeki “Ora Chi Sai” isimli şarkıda hem yorumcu, hem de aranjör kimliğiyle yer aldı. Kaumas Records’un yayınladığı Vision albümündeki dokuz şarkının düzenlemelerinde yer aldı. Selim Gülgören’in Ozinga ve DMC etiketiyle yayınlanan “Ohh Be” isimli şarkısının söz ve müziğinde yer aldı. Doğukan Medetoğlu’nun DMC etiketiyle piyasaya çıkan “Bulamadığım Cevaplar” ve “Son Gülen İyi Güler” ve Seyhan Müzik etiketiyle çıkan “Gel De Yat Uyu Şimdi” ve “İlk Ve Son” isimli şarkılarında düzenlemeleriyle yer aldı.

Ali Cem Çehreli, son olarak prodüktörlüğünü ve yönetmenliğini Efe Cansoy’un yaptığı, The Dark World Production etiketiyle yayınlanan, söz, beste ve düzenlemesi Onur Nak’a ait olan “Saat” isimli şarkısıyla müzik piyasasına yorumcu kimliğiyle de giriş yapmış oldu.