Aydın Kurtoğlu Röportajı!

Sözleri ve bestesi Nida Ünsal’a, aranjörlüğü ise Serkan Balkan’a ait olan “Köle” isimli çalışması ile müzik dünyasındaki yerini alan Aydın Kurtoğlu yeni çalışmasını ve projelerini yazarımız Mine Ayman’a anlattı: “Bu şarkıyı ilk dinlediğimde direkt kölesi oldum diyebilirim.”

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladın ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldın?

Çocukluğumdan beri müzikle iç içeyim, müzik hayatımda hep vardı ama profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye katıldığım müzik yarışmasından sonra başladım.

Cengiz Kurtoğlu’nun oğlu olmak, albüm yapma kararını geciktirdi mi yoksa hızlandırdı mı?

30 sene bekledim diyebilirim 😉

“Köle” adlı çalışmanın hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve kimlerle çalıştın?

Yaklaşık 6 aylık bir çalışma söz konusu, sevdiğim ve değer verdiğim insanlarla çalıştım; aranjörüm Serkan Balkan ve eşi Hande Ünsal, ikisi de benim çok değer verdiğim dostlarım ve yapımcım, aynı zamanda çocukluk arkadaşım Çağrı Bingüller.

“Köle” müzik kanallarındaki yerini aldı ve dikkat çekmeyi başardı, klipte kimlerle çalıştın?

Köle’nin klibi Emir Khalilzadeh tarafından Orion Stüdyoları’nda çekildi. Dansçı arkadaşların eşlik ettiği klipte çok eğlenceli zaman geçirdik, tam bir ekip çalışması oldu. Klip de çok beğenildiği için verdiğimiz emeğin karşılığını aldığımızı düşünüyorum.

“Köle” adlı çıkış şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın? Şarkıyı ilk duyduğunda neler hissetmiştin?

Bu şarkıyı ilk dinlediğimde direkt kölesi oldum diyebilirim. Aranjör dostum Serkan Balkan ve eşi Hande ile birlikte sohbet ederken bir anda çıktı ve her şeyin yönü bu şarkıyla çok değişti.

İlk günden beri yanında olan ve seni bu projede destekleyen isimler kimler?

Aslında çok kalabalık bir çalışma ortamımız olmadı. Serkan Balkan, Hande Ünsal, Çağrı Bingüller, gerçekten bu projede büyük emeği bulunan radyo danışmanım ve arkadaşım Mine Ayman ve tabii ki ailem, iyi ki hep yanımdalar…

Çok önemli bir müzisyenin oğlu olarak babanın tarzından etkilendiğin zamanlar oldu mu? Pop müzik tarzını seçerken kararsız kaldın mı?

Babamın tarzından etkilenmemek mümkün değil, iyi müzik olduktan sonra kesinlikle tarz ayırt etmem, kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinlerim, iyi bir dinleyiciyimdir ama kendi tarzım pop müzik, bu tarzda daha iyi ve başarılı olduğu düşünüyorum.

İlk klip “Köle” adlı şarkıya çekildi, bundan sonra “Yana Yana” adlı şarkını da kliplendirmeyi planlıyor musun?

Evet, “Yana Yana” şarkımıza yaz sonunda klip çekmeyi düşünüyoruz. Sürprizlerle dolu bir klip olabilir, bak göz de kırptım 😉

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Her geçen gün müzikal kalitenin daha iyi yerlere geldiğini düşünüyorum. Gerçekten son dönemde yapılan birçok çalışmayı gayet iyi ve başarılı buluyorum.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı? Sahne çalışması yapmayı düşünüyor musun?

Albüm dışında farklı projelerimiz olacak, konser çalışmalarımıza da başlamış bulunmaktayız.

Röportaj: Mine Ayman