Aynur Aydın & Damla Yıldız “Yağdır”

Müzik sektörünün en sıra dışı ikilisini aynı şarkıda duymaya hazır olun! Bir tarafta Türkiye’de alışılmışın dışında birçok ilke imza atan Aynur Aydın, öteki tarafta yepyeni bir akımın habercisi Damla Yıldız… Dayanışma temasını en ince ayrıntısına kadar hissedeceğiniz yepyeni şarkının adı “YAĞDIR”.

Herkesin ortak acılarının, kaygı ve çıkış yollarının anlatıldığı birlikteliğin söz ve müziği Murat Güneş’e ait.

Şarkının düzenlemesini dünya soundunun Türkiye temsilcisi müzik prodüktörü Ozan Bayraşa yaptı.

2 farklı dönemden 2 farklı kadının aynı acıları yaşadığı ve aynı çıkış noktasını aradığı video klipte; Damla Yıldız yara aldığımızda sarıldığımız içimizdeki çocuğu, Aynur Aydın ise aynı duygularda acıya karşı o çocuğu koruyan kadını tasvir ediyor. Şarkının video klibini yeni nesil yönetmen Mert Akay çekti.

Aynur Aydın’ın prodüktör olarak ilk projesi olan “Yağdır”in kapak görselleri Elif Demiralp ve Burak Kılıçkaya tarafından çekildi.

Klibin styling’ini Aynur Aydın, kostüm tasarımını ise Aslı Jackson yaptı. “Yağdır” videosu ile Türkiye’de bir ilke daha imza atıldı. Videoda yeni bir moda akımı olan “Gardrop Surgery” tasarımlar kullanıldı. Baştan aşağı geri dönüşüme önem veren projede bir de Aslı Jackson’ın plastikten tasarladığı poşet elbise de kullanıldı.