Aytaç Doğan’ın yeni albümü “Kanun Resitali 2”

Ünü ülke sınırlarını aşan, yurt dışında da ilgiyle takip edilen kanun virtüözü Aytaç Doğan, “Kanun Resitali 2” albümünün hazırlıklarını tamamladı. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak albümünün ilk eseri “Akşam Güneşi” dijital platformlarda yerini aldı. Sözü ve müziği Orhan Gencebay’a ait olan olan unutmaz eser, Aytaç Doğan’ın eşsiz kanun yorumu ile yeniden hayat buldu.

AYNI ANDA SES VE GÖRÜNTÜ KAYDI

11 eserin yer aldığı albümün görüntü ve ses kaydı bir önceki albümünde de olduğu gibi aynı anda yapıldı. Her eser için hazırlan performans videoları albümle aynı anda yayında olacak.

“Kum Gibi”, “Akşam Güneşi”, “Delikanlım”, “Vurgun” gibi en popüler Türkçe ve Arapça şarkılara Aytaç Doğan’ın kanunu yorumu ile bir kez daha mest olacaksınız…

Aytaç Doğan Kimdir?

Türk Pop ve Halk müziğinin önemli solistleri ile uzun yıllar sahne aldı. Mısır ve İsrail’de Mısırlı Ahmet ve Ömer Hayrat ile ortak çalışmalara imza attı. Taksim Trio grubu ile dünyanın önemli festivallerinde ve sahnelerinde konserler veren Aytaç Doğan, yaptığı çalışmalarla Türk Müziği’nin dünya temsilcisi olarak ismini geniş kitlelere ulaştırdı. İlk solo albümünü 2012 yılında yayınladı. Solo kariyeriyle Orta Doğu müzik dünyasının da aranılan ismi haline geldi. 2018 yılında “Kanun Resitali 1” adlı üçlemenin ilkini yayınladı. Albüm son dönemin en çok dinlenen enstrümantal albümü oldu. Orta Doğu’da büyük bir yankı uyandırdı.