Barbaros “Sorma Boşver”

Güçlü sesi, geniş repertuvarı ve başarılı sahne performanslarıyla müzikseverlerin severek takip ettiği Barbaros, yepyeni teklisi “Sorma Boşver”i Pasion Turca etiketiyle dinleyici ile buluşturdu.

2020 yılından bu yana yayınladığı “Derbeder”, “Evelallah”, “Takmamak Lazım” ve Yaşar ile birlikte seslendirdikleri “Var Mı?” ile ilgili dinleyicilerin beğenisini kazanan Barbaros, bu kez “Sorma Boşver”i dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Barbaros yeni çalışmasıyla ilgili “Şarkıyı Kalbimin Ankara’sını yazan Tuğrul Cerrahoğlu’ndan ilk dinlediğimde buruk ve can acıtan havasını cok sevmiştim. Şarkıyı denemek için söylemeye bile gerek duymadım, çünkü sesime oturacağını hissetmiştim. Sorma Boşver duygu yüklü, dokunaklı bir aşk şarkısı. Herkesin de böyle hissedecegini ve şarkıyı özel anlarında birbirleriyle paylaşacağını düşünüyorum” diyor.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü’nden mezun olan Barbaros, opera aryalarından müzikallere, pop müzikten caza kadar sunduğu geniş repertuvarı ile dinleyenlere dünya müziğinin kapılarını aralarken, klasik müzik geçmişinin verdiği güçle yorumculuktaki başarısının yanında teatral yeteneğini gösterdiği müzikallerde de başrol oynadı.

“Sorma Boşver”in bestesi Tuğrul Cerrahoğlu, sözleri Tuğrul Cerrahoğlu ve Murat Güneş’e, düzenleme ise Batu Çaldıran’a ait. Şarkının klibi ise usta yönetmen Murad Küçük’ün imzasını taşıyor.

Barbaros – Sorma Boşver

Unutulabilir mi bu kadarı da sence?
Ben hep avutmuşum kendimi kendimce

Düşer mi yerinin yakınına yolum?
Sen hep benim en mühim konum
Hem düşmanım hem de sağ kolum
Oldun haince

İçin için yanar içim
Yine ben ağlarım
Yanında yemin bozar
Benim bütün vedalarım

Geçer adım bir sohbette
Acır kalbinde bir yer
Nerden mi biliyorum
Sorma boşver aynısını yaşadım

Söz: Tuğrul Cerrahoğlu, Murat Güneş
Müzik: Tuğrul Cerrahoğlu