Bilge Nihan “Kör Nokta”

Yayınlamış olduğu projeleriyle ve güçlü sesiyle beğeni toplayan Bilge Nihan, uzun bir aranın ardından sonbahara iddialı bir giriş yaparak yeni şarkısını müzikseverlerle buluşturdu.

Bilge Nihan müzikal kariyerinin en değerli projesi olarak değerlendirdiği “Kör Nokta” ile 2 yıl aradan sonra sevenleriyle buluşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyor. Şarkının sözleri Bilge Nihan & Emre Olgun imzası taşırken müziğini, Emre Olgun & Cüneyt Yamaner, düzenlemesini ise Cüneyt Yamaner üstlendi.

Başarılı müzisyen yeni şarkısıyla ilgili duygularını ise şu sözlerle ifade ediyor: “Müzikal kariyerimde çok uzun yıllar sonra benim için bir ilk gerçekleşti. Yeni şarkımın sözlerinde benim de hikayelerim vardı size anlatacak… Her detayını, her kelimesini en saf haliyle, ilmek ilmek yaşayarak, tecrübe ederek ve hissederek anlatmaya çalıştım… Anlayacağınız şarkı yazmakla ilgili tüm zincirlerimi kırarak ilk kez kendi yazdığım şarkımı seslendirdim. Farklı yeteneklerimi keşfederek, tüm ruhumda hissederek ve sesimin en geniş aralıklarını tam anlamıyla yansıtarak yayınladığım bir şarkı Kör Nokta. Dilerim ki aynı duygulardan geçmiştir yolumuz.”

Fark yaratan tarzının ön planda olduğu ve büyüleyici sesiyle harmanlanan etkileyici klibini müzisyen arkadaşı Bahadır Tatlıöz çekti. Klip Bodrum’un incisi Gümüşlük sahilinde kalabalık bir ekip eşliğinde çekildi.

Bilge Nihan – Kör Nokta

İnişlerim çıkışlarım
Baş döndüren çatışmalarım
Işık arar tüm sorgular
Karanlığım dibine kadar

Kurulmadan zorlamadan
Az biraz sinip parlamadan
Mış gibi olmuyor bu patlamalar
Tutuşsa alemi yakacak kadar

Bekle diyor bi yanım
Bi mesafe mi koysak
Dur bi başa saralım
Bir sağa bir sola
Çarpıyor kıyılarıma
Değmiyor çabalarıma
Kalp gözüm kör nokta
Savrulduk boşlukta

Söz: Bilge Nihan, Emre Olgun
Müzik: Cüneyt Yamaner, Emre Olgun