Bu yazın en tatlı albümü Gökçe’den “Böğürtlenli Reçel”

Davul performanslarıyla İstanbul’da geniş bir hayran kitlesine sahip olan Gökçe’nin ilk albümü “Böğürtlenli Reçel”, Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Kendi müziğini “eğlenceli rock” olarak tanımlayan Gökçe; parçalarında darbuka, keman, trompet, saksafon gibi değişik enstrümanları rock müziğin genel kalıpları çerçevesinde kullanarak farklı bir müzikal tarz yarattı…

“Böğürtlenli Reçel” albümünün kayıtları Duman gurubunun davulcusu Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, “The Kulube” stüdyosunda 6 ayda tamamlandı. Mixlerini Alp Turaç’ın (ATM) yaptığı albümün masteringi Sarı Ev stüdyolarında Barış Büyük tarafından hazırlandı.

Albümdeki bütün şarkıların aranjorlüğünü de yapan Alen Konakoğlu “Böğürtlenli Reçel”i “doğu ve batı müziğini bir uyum içerisinde bir araya getirdiğimiz bir albüm” diye tanımlıyor.

“Bögürtlenli Reçel” albümündeki bir şarkının söz ve müziği Ferda Orçun Aca’ya, iki şarkının müzikleri Alen Konakoğlun’a, albümdeki diğer şarkıların söz ve müzikleri Gökçe’ye ait.

Albümün ilk video şarkısı “Aradım Seni”nin yönetmenliğini albüm fotoğraflarını da çeken Fatih Demir üstlendi…