Caroline Yılmaz Röportajı!

Suat Aydoğan’la ortak cover çalışması “Ta Uzak Yollardan” ile dinleyicisiyle yeniden buluşan Caroline, yeni çalışmasını ve müzikal yolculuğunu yazarımız Mine Ayman’a anlattı: “Her an yeni bir düet veya Suat Aydoğan aranjesi ile karşınıza çıkabiliriz.”

Yeni cover şarkınız “Ta Uzak Yollardan” yayında, bu şarkıyı yeniden yorumlama fikri sizin mi ve bu şarkının sizde özel bir anlamı var mı?

Şarkının orjinal arap versiyonunu bu yaz Göcek’te tatildeyken tesadüfen dinledim. Değerli sanatçımız Nilüfer’in yorumuyla da çok sevdiğimiz bu esere cover yapma fikri beni çok heyecanlandırdı. Hemen yapımcımız Sevgili Hakan Eren’i aradım ve şarkının haklarını satın aldık.

Şarkıda Suat Aydoğan ile düet yaptınız, bir araya nasıl geldiniz ve bundan sonra da birlikte çalışmalarınız olacak mı?

Suat çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Aranjesini yaparken şarkıyı o kadar sevdik ki düet yapma fikri aynı anda aklımıza geldi. Her an yeni bir düet veya Suat Aydoğan aranjesi ile karşınıza çıkabiliriz.

“Ta Uzak Yollardan” şarkınızın klibi çok güzel ve renkli, klip nerde çekildi ve yönetmenliğini kim yaptı? Çölde klip çekme fikri kime aitti?

Çok teşekkürler. Klibin konsept ve senaryosu annem Kadriye Gündüz’e ait. Yönetmenliği sevgili Derya Yıldız, görüntü yönetmenliğini Eren Yıldız üstlendi. Gerçekten herkes kalben çalıştı. Derya’cığım küpelerimden, oryantallerin kostümlerine ve yerdeki halılara kadar bizzat kendi seçip aldı.

Daha önce Serdar Ortaç ile düet yaptığınız “Canı Sağolsun” şarkınız çok beğenilmişti, tekrar bir Serdar Ortaç şarkısı yorumlamayı düşünüyor musunuz?

“Canı Sağolsun” şarkısının sözü müziği bana ait, Serdar’a değil. Serdar’cığım sağolsun hem düet yaptı, hem de klipte oynadı. Serdar’la her ay 1 – 2 proje tasarlayıp konuşuyoruz, mutlaka bizi en çok heyecanlandıran yeni bir ortak çalışma yaparız.

Yaptığınız Yeşilçam şarkıları çok sevildi, nostaljik şarkıların devamı gelecek mi?

Evet ilk fırsatta muhakkak yenileri ile dinleyicilerimizle buluşacağız. Yeşilçam benim genlerimde var, asla vazgeçmem.

Türkan Şoray’a olan benzerliğiniz dikkat çekmeye devam ediyor, kendisiyle bir araya geldiniz mi ya da sizin projelerinizle ilgili bir yorumu oldu mu?

Türkan Şoray’ı herkes gibi ben de çok seviyorum. Henüz bir araya gelmedik ama sanırım gelmeliyiz artık.

Bundan sonra başka bir düet şarkı yapmayı düşünüyor musunuz, sırada çıkacak hangi projeniz var?

Biliyorsunuz ben profesyonel bir müzisyen değilim. İş insanıyım. Estetik polikliniklerimiz var ve Avrupa ve Amerika’dan gelen hastalarımıza hizmet veriyoruz. Turizm sektöründe de hem kendime ait hem de değerli aile dostlarım, Sortie dahil bir çok mekanın patronları olan Erol Kaynar ve Varol Kaynar ile ortak şirketlerimiz mevcut. İş hayatım çok yoğun, o nedenle fırsat buldukça müziği icra edebiliyorum. İlk fırsatta diyelim.

Sahne almayı ve konser vermeyi düşünüyor musunuz? Yeni yıl için sahne programınız var mı?

Öncelikli ticari sorumluluğum şirketlerimize ve şirketlerimizde çalışan personellerimiz yani yol arkadaşlarımıza yönelik. O nedenle müziğe karşı ticari bir bakış açım yok. Bu nedenle prensip gereği sahne almıyorum.

Müzik dışında ilgilendiğiniz başka bir proje var mı? Sürpriz bir projede yer alacak mısınız?

Televizyon ve radyo programım devam ediyor. İzleyicilerimiz ve dinleyicilerimizin ilgisinden çok mutluyuz. Bu programlar devam ederken, aynı zamanda bir siyasi/ekonomi ağırlıklı TV programı daha yapmayı planlıyorum.

Röportaj: Mine Ayman