Cevher ve Resul Dindar’dan muhteşem düet “Erise Dağların Karı”

Besteci kimliği ve güçlü yorumculuğu ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Cevher ile Karadeniz müziğinin usta yorumcularından Resul Dindar’ın sürpriz düeti “Erise Dağların Karı” Benjamin Records etiketiyle dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Sözleri ve müziği Ertuğrul Sağlam’a ait olan “Erise Dağların Karı” şarkısının klibi Sakarya’da çekilirken, yönetmenliğini Teoman Topçu üstlendi.

Kariyerindeki 27. şarkısını çıkaran Cevher, “Bu çalışmanın kariyerimdeki yeri çok farklı, kendi tarzımın dışında ve yıllardır yapmayı hayal ettiğim Karadeniz müziğini nihayet yaptım. “Erise Dağların Karı” bestesi bana ilk ulaştığında kulağımda kemençe, tulum buram buram çaldı ve bu şarkı mutlaka bir Karadeniz türküsü olmalı dedim. Çok sevdiğim Resul Dindar’la okursam da şahane olur diye düşündüm, sağ olsun o da beni kırmadı, Caner Tepecik düzenlemesiyle, stüdyo aşamasında bana okuma koçluğu yaparak da cesaret verdi. Bir Karadeniz kızı olarak, şiveli okumakta biraz zorlansam da, bence altından kalkabildim ve kariyerimde böyle farklı tarzda bir eserin olmasından çok da gururluyum” dedi.

Cevher & Resul Dindar – Erise Dağların Karı

Sana çıkan yollarım
Düğüm düğüm çözemedim
Adını yazdım kalbime
Üstünü çizemedim

Erise dağların karı
Erimez kalbimin buzu
Gözyaşım akar dururda
Dinmez yüreğimde sızı

Söz – Müzik: Ertuğrul Sağlam
Aranje: Caner Tepecik