Çilem Duman “Kendime Sığamıyorum”

Çilem Duman söz, müzik ve aranjesi genç müzisyen Güneş Kerpiççi’ye ait olan “Kendime Sığamıyorum” isimli yeni şarkısını yayınladı. Şarkının okumaları İzmir’de Alfa Müzik Yapım stüdyolarında yapıldı. Vokallerde yeni dinamik soundların yanında, opera sanatçılığını ortaya koyan Çilem Duman opera caz vokalleri yorumu ile şarkıya renk kattı. Mix – masteringi Caner Hepvarlık yaptı.

“Kendime Sığamıyorum” şarkısının klip yönetmeni Ali Eşitmez. İstanbul’un tarihi otantik Balat sokaklarında çekilen klipte tarihe harika bir yolculuk yapıldı. Klip prodüksiyon ekibinde görüntü yönetmeni Sercan Ersin ve set prodüksiyon amiri Melike Söalp yeraldı. Müzikte herşeyin dijital dünyaya geçtiği bir dönemde bir zamanların plak ve kasetlerinin sergilendiği “Balat Dönence Plak”ta kasetler de tekrar gündeme kliple birlikte geldi. Vosvos olarak bilinen 70’li yılların sevilen şirin arabası kaplumbağa Volkswagen ile kareler dikkatleri çekmekte.

Çilem Duman’ın “Herşey bir hayalle başlar” mesajı ile “Kendime Sığamıyorum” isimli çalışması Seyhan Müzik etiketi ile tüm dijital müzik platformlarında.

Çilem Duman kimdir?

Çilem Duman yedi yaşından itibaren klasik piyano ve mandolin eğitimiyle müzik hayatına ilk adımı atmıştır. Müzik eğitiminde İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Flüt Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur. Sonrasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Şan Bölümü’nden dereceyle mezun olmuştur. Profosyonel sahne çalışmalarına 1999 yılından itibaren lise sonrası başlamıştır.

İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Rumca, Rusça, Boşnakça, Makedonca, Portekizce ve Arnavutça gibi birçok dilde şarkılar seslendiren sanatçı Napoliten, Operatık, Jazz, Batı Pop, Türkce Pop tarzlarında geniş bir repertuara sahiptir.

Sahne aldığı birçok festival ve konserlerde özel teşekkür plaketleri alan müzisyen ayrıca birçok sosyal sorumluluk projesi konserlerinde ve projelerinde yeralmaktadır.

Sanatçı 21 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen TRT Altın Anten Beste Yarışması’nda Mine Mucur bestesi olan “Aşk Gitmez Benden” isimli eseri TRT Müzik ekranlarında canlı yayında yorumlamıştır.

Müzisyen kimliğini her alanda yaşatan Çilem Duman, müzik ögretmeni olarak genç yetenekler yetiştirmiştir. Müzik eğitim projelerinde de 2014 yılı Şubat, Mart aylarında “Avrupa Birliği Bakanlığı Comenius Projesi” dahilinde eğitimci kimliğiyle ülkemizi temsil etmiş, İtalya’da bulunmuştur. Ayrıca birçok albüm çalışmasında vokal koçu, söz yazarı, besteci kimliğiyle yer almaktadır.