Deniz Arcak “Cesur”

1993 yılında “Nerde” adlı albümü ile çıkış yaparak kısa sürede halkın gönlüne giren Deniz Arcak, uzun bir aradan sonra yüreğinden gelen yansımaları “Cesur” adını taşıyan dört eserin yer aldığı bir maxi single’a taşıdı.

Altı yıl albüm çalışmalarına ara veren sanatçı, bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığı “Cesur”da sözleri kendisine, besteler Can Algeç’e ait “Çaldım”, “Kıyamet”, “Farkında mısınız?” ve albüme ismini veren “Cesur” adlı dört şarkıyla yüreklere dokunuyor!

Prodüktörlüğünü Erhan Güleryüz, dağıtımını Esen Müzik’in üstlendiği maxi single da şarkılar Kaan Kurmuş Karlova ve Genco Arı tarafından aranje edildi. Elektro Gitar’da Tolga ve Cihan Akyıldız, kayıtta ise Kaan Kurmuş Karlova ve İlbay Beydili emek verdi.

İnsanlara herhangi bir şeyi anlatabilmek için kendince bildiği tek yolun şarkı söylemek olduğunu ifade eden DENİZ ARCAK, gönüllerde hoş bir seda bırakmak adına “Cesur”ca yola çıktı. Sanatçı şarkılarını kaleme alırken, kendisi için daima bir miheng taşı olan AŞIK VEYSEL’in samimiyet ve doğallığını örnek alarak 1,5 yıllık bir çalışma sonunda albümünü tamamladı.

“Sonuçta herkes, hepimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bunların anlam kazanması insanlarla paylaşılırsa mümkün! İşte bütün derdimiz bu” diyen Deniz Arcak’ın, 1993 yılında “Nerde”, 1994 yılında “All The King’s Horses”, 1995’te “Beyaz Vadi”, 1998’de “Ha Bugün Ha yarın”, 2004 yılında ise “Kıpır Kıpır” adlı albümleri yayınlandı.