DOU “Belki”

Türkçe pop türündeki çalışmaları ile dikkat çeken ve son dönemde yayımladığı slow pop şarkılar ile başarılı bir grafik yakalayan DOU, “Belki” isimli yepyeni şarkısını Warner Music Türkiye etiketiyle sevenleriyle buluşturdu.

Kendine has vokal tarzı ve pop & arabesk füzyonlu şarkıları ile soundunu oturtan DOU, yeni şarkısı “Belki”nin bestesine tek başına imzasını atarken sözlerinde Dilan Filiz ile ortak bir çalışma sunuyor.

DOU’nun Londra seyahatinde bir araya geldiği prodüktör Oscar Bell ile uyumu ve Ati Pikal’ın da çalışmalara katılmasıyla verimli geçen bir session’ın ürünü olan “Belki” şarkısı, Londra’da kaydedildi. Prodüktörlüğünü Oscar Bell ve Ati Pikal üstlendiği şarkının mix ve mastering çalışması Ediz İre tarafından yapıldı.

Mid tempo bir şarkı ile yazı selamlayan DOU, enerjik ve aynı zamanda vokali ve sözleri ile hüzünlü bir şarkıya imza atarak dinleyiciyi aynı anda birden fazla duygunun içine sokuyor.

Şarkının görsel dünyası için Doruk Önel ve Cemre Akın kreatif yönetmenliğinde bir visualizer hazırlandı ve projenin kapak görseli ile fotoğrafları da ikili tarafından gerçekleştirildi.

DOU, Belki isimli yeni şarkısı ile ilgili duygularını şu sözlerle ifade ediyor: “Yeni şarkım ‘Belki’, duygusal bir derinlik taşıyor. Şarkı, hayatta karşılaşılan belirsizliklerle ve geçmişle yüzleşmeyle ilgili bir hikayeyi anlatıyor. ‘Belki’ umut, kabullenme ve yeni bir başlangıç arzusuyla dolu. Şarkının temelinde, geçmişte bırakılan izleri silmek ve ilerlemek için cesaret bulma teması var. Kendi deneyimlerimden ilham alarak, bu şarkıyı insanların benimle duygusal bir yolculuğa çıkabileceği ve dans edebileceği şekilde yazmaya çalıştım. Şarkıyı İngiltere’de Oscar Bell ve Ati Pikal ile tamamlandık. Sözlerinde bana her zamanki gibi Dilan Filiz yardımcı oldu. Umarım beğenirsiniz.”

DOU’nun en yenisi “Belki” ve klibi, Warner Music Türkiye etiketiyle yayımda!

DOU – Belki

Çekebilirim derdini senin
Ağrısı derin boğacak beni
Bakamadım hiç yakar gözlerin
Duramam uzak yanında yerim
Belki
İle yaşamak istemem
Belki
Değerimi bilenleri göremem
Belki
Yaşananlar unutulur
Peki
Bıraktığın o izler
Bıraktığın o izler
Bıraktığın o izler
Kokunu bırak gerisi senin
Bana o yasak günahı benim
Sana uzanır yolların evim
Duramam uzak yanında yeri
Yanında yeri
Belki
İle yaşamak istemem
Belki
Değerimi bilenleri göremem
Belki
Yaşananlar unutulur
Peki
Bıraktığın o izler
Bıraktığın o izler

Söz: DOU & Dilan Filiz
Müzik: DOU