Egzotik Sesi ve Kendine Özgü Yorumuyla… “Atiye”

3 yıl önce çıkardığı ilk solo albümü ile müzik dünyasına adım atan Atiye’nin, kendi ile aynı ismi taşıyan ikinci solo albümü Sony Music tarafından yayımlanıyor. Atiye’nin prodüktörü, albümde birçok şarkının söz ve müziğine de imza atan değerli müzisyen İskender Paydaş.

13 şarkıdan oluşan albümün çıkış şarkısı “Muamma”nın sözleri İskender Paydaş ve Murat Çekem imzası taşırken, şarkının iddialı düzenleme ve müziği İskender Paydaş, Atiye ve Phillip Elwart’a ait.

Besteci ve söz yazarı kimliğini bu albümde de ön plana çıkaran Atiye; İskender Paydaş, Phillip Elwart ve Alman ses mühendisi Manuel Gromile ile “Günaydın”, “Muamma”, “Yalancı mevsim”, “No body” şarkılarının bestelerini birlikte yaptı. Albümdeki “Don’t Think” şarkısının söz ve bestesi ile “Dondurma”, “Bile bile” şarkılarının besteleri de yine Atiye’ye ait.

Ayrıca bu albümde “Aşkına da Sana da” isimli şarkıda söz ve bestesiyle Nazan Öncel, “Yalancı mevsim”, “Günaydın”, “Dondurma”, “Bile bile” şarkılarının sözleriyle de Orhan Yılmaz yer alıyor. Atiye’nin Teoman ile yaptığı düet olan “Kal” isimli parçada ise sözler Murat Çekem’e müziği İskender Paydaş ve Murat Çekem’e ait.

Albümün dikkat çeken diğer bir şarkısı olan “Salla”nın bestesi İskender Paydaş ve Murat Çekem’e, sözleri başarılı söz yazarı İsra Gülümser’e ait. Ayrıca Gülümser’in sözlerini yazdığı “Deli ya” isimli şarkının bestesi de dünya çapında ünlü bir besteci olan Phoebus Tassopoulos’a ait.

Atiye’nin ilk video klibi, yeni yılın ilk günlerinde radyo listelerine üst sıralardan giriş yapan albümün çıkış şarkısı “Muamma”ya geçtiğimiz günlerde başarılı yönetmen Murad Küçük tarafından 16 mm. film formatında çekildi. Dennis Madden da klipte görüntü yönetmeni olarak yer aldı.

Aşkına Da Sana Da
Söz & Müzik: Nazan Öncel
Günaydın
Söz: Orhan Yılmaz, Murat Çeken Müzik: Atiye, Manuel Grom
Kal feat. Teoman
Söz: Murat Çeken Müzik: Murat Çeken, İskender Paydaş
Muamma
Söz: Murat Çeken, İskender Paydaş Müzik: Atiye, Philip Ellwart, İskender Paydaş
Yalancı Mevsim
Söz: Orhan Yılmaz Müzik: Atiye, Philip Ellwart
Deli Ya (Farkım Ortada)
Söz: İsra Ömürlü Müzik: Phoebus Tassopoulos
Dondurma feat. Murat Çeken
Söz: Orhan Yılmaz Müzik: Atiye
Salla
Söz: İsra Ömürlü Müzik: Murat Çeken, İskender Paydaş
Bile Bile
Söz: Orhan Yılmaz Müzik: Atiye
Don’t Think feat. Mc Tuna
Söz & Müzik: Atiye
No Body feat. Dadda Dice
Söz: Atiye Müzik: Atiye, Philip Ellwart
Dondurma (Remix)
Söz: Orhan Yılmaz Müzik: Atiye
Salla (Remix)
Söz: İsra Ömürlü Müzik: Murat Çeken, İskender Paydaş