Elif Nur Turan “Son Demler”

Elif Nur Turan, “Son Demler” adlı ilk single çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu. Söz ve müziği Elif Nur Turan’a ait olan şarkının, aranjesi Hüseyin Çeliker tarafından yapıldı. Şarkının canlı enstrüman kayıtlarında ise gitarda Can Güneş, bas gitarda Avşar Yengin, yaylılarda İstanbul Strings yer aldı. Mix çalışması By Çeliker Studio, mastering çalışması ise; Muammer Tokmak tarafından yapıldı.

Dijital kapak tasarımı ve düzenlemesinde Ezgi Zeyna, Yamin Zeyna ve Özgün Günyar’ın imzası bulunmakta. Şarkının Antalya Kaleiçi’nde Muratpaşa, Üç Kapılar ve Kumköy Sahili’nde çekilen klibinin yönetmenliğini ise: Taşkın Ceyhan üstlendi.

Elif Nur Turan ilk single heyecanını şu sözlerle dile getiriyor: “2019 yılında pandemide, sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemde, birçok kişi kötü bir ruh halindeydi. Bu şarkıyı o zaman bestelemiştim. Yayımlamak şimdi kısmet oldu. İlk single projem olduğu için çok heyecanlıyım. Umarım müzikseverlerin de beğenisini kazanır”

Elif Nur Turan “Son Demler” By Çeliker Music Company etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Elif Nur Turan kimdir?

29 Ocak 2002 İstanbul’da doğdu. Ortaokul yıllarında gitar çalmaya yönelik ilgisi ile müzik hayatı başlamış oldu. Müzisyen ve vokal koç Emre Yücelen ile tanıştıktan sonra, Emre Yücelen’in kendisini yüreklendirmesi ve desteğiyle birlikte ses eğitimine de ağırlık verdi. Lise yıllarında müzik yarışmalarına katıldı, dereceler aldı. Lise öğrenimi devam ederken, bir yandan Avcılar Belediye Konservatuarı’nın gitar bölümünde, gitar eğitimini tamamladı. Söz yazmaya ve besteler yapmaya başladı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Antalya Akdeniz Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ud bölümünü kazandı. Konservatuar eğitiminin son senesinde olan, Elif Nur Turan, “Son Demler” adlı ilk single çalışmasını 2023 yılının Ekim ayında yayımladı. Elif Nur Turan, çeşitli mekanlarda sahne alarak müzik kariyerini devam ettirmektedir.