Emirhan Koca “Afife”

2023 yılına Ocak ayında yayınlanan “Sardı Başkentimi” çalışmasıyla başlayan Emirhan Koca’dan senenin ikinci üretimi geldi. Dijital dağıtımı Kahuna tarafından yapılan yeni parça “Afife”, yolda olan ilk albümünün de duyurusu niteliğinde. Yeni parça için çekilen klip de Emirhan Koca YouTube kanalında yayınlandı.

Dinleyicilerini yeniden hüzünlü bir melodiyle selamlayan Emirhan Koca, yeni parçasında hayal dünyamızın içinden çıkamayışımıza odaklanıyor. Yeni çalışma “Afife”, anıları ve eski duyguları tekrar hatırlatma gayesiyle çalma listelerimizde yer alıyor. Parçanın söz ve müziği Emirhan Koca; aranjman ve prodüksiyonu ise önceki çalışmalarda da yer alan Emre Aktan imzalı.

Emirhan Koca Hakkında

16 Aralık 1994’te Eskişehir’de doğdu. 2012 – 2013 yılları arasında Eskişehir Çok Sesli Gençlik korusunda, 2015 – 2016 yılları arasında ise TRT İstanbul Radyosu Çok Sesli Müzik Korosunda tenor olarak yer aldı. Buradan edindiği müzik bilgisiyle 2016 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuarı Türk Müziği Şan bölümünü kazandı. Konservatuvarı bitirmesinin ardından müzik çalışmalarına devam edip 2022 yılında “Son Çağrı” isimli ilk teklisini; devamında ise ikinci çalışması “Savur Saçlarını Yüzüme”yi ve 2023 yılında ise “Sardı Başketimi” yayınladı. Çıkan teklisi ile birlikte kendi adını taşıyan grubuyla sahne almaya başladı.

Emirhan Koca – Afife

Sona kaldım da
Sana yanıla yanıla
Geçmişe baktım da
Ağlaya ağlaya
Yaşanmıyor alışılmıyor
Bir seviyor bir sevmiyor
Uzaktan bakıp el sallıyor
Tüm tabiat ayağa kalkıyor,
Kalkıyor

Aynadaki su lekesine
Sensiz geçen günlerime
Halim yok inan üzülmeye
Yalnızca sen sen sen Afife

Söz – Müzik: Emirhan Koca