Ercan Yıldırım “Kahpe Yalnızlıklar”

Genç yaşlarda müziğe ilgi duyan Ercan Yıldırım’ın bu ilgisi 1982 yılında Almanya’da bir grup kurmaya yönlendirdi (Grup Divaneler), grupta hem solist hem baterist olarak görev yaptı. Avrupa’nın bir çok ülkesinde düğünlerde ve konserlerde sahne aldı, seyircilerden aldığı olumlu tepkiler doğrultusunda ilk albümünü 1984 yılında Arif Sağ yönetiminde, ikinci albümünü 1986 yılında Sinan Çelik yönetiminde (Duygu Müzik), 1988 yılından sonra Ahmet Koç yönetiminde muhabbeti çağrı adı altında (Akbabalar, Divaneler, Gurbetçiler) grupları ile birlikte muhabbeti çağrı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu.

Ercan Yıldırım peş peşe yayınlayacağı maxi single projelerinde özenle seçilmiş şarkılardan oluşan bir koleksiyon içeriyor ve bu şarkılar, kendi özgün müzik tarzını yansıtıyor. Önümüzdeki günlerde yayınlayacağı diğer şarkılarda dahil olmak üzere tüm eserleri usta müzik adamı Ahmet Koç ve Ercan Yıldırım tarafından titizlikle seçilmiş olup, sanatçının yeteneği ve dinleyicilerine istisnai bir müzik deneyimi sunma konusundaki taahhüdünün bir göstergesidir.

Sözü Fethi Perilioğlu ve Uğur Karataş’a ait olan “Kahpe Yalnızlıklar” isimli ilk video klip çalışmasının yönetmen koltuğuna başarılı yönetmen Kemal Başbuğ oturuyor. “Kahpe Yalnızlıklar” Seyhan Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yayında.

Ercan Yıldırım – Kahpe Yalnızlıklar

Bugün dünden kötüyüm, yarından beter
Sevdan yakmış kanımı, tenimde tüter
Ne çare bu ayrılık, kor bir yangın olur
Hasretin özlemim, belimi büker

Feryatlarım isyanlarım hep mi suç olur
Bu kahpe yalnızlıklar beni mi bulur
Bu nasıl ayrılıktır ölümlerden beter
Belki de bu bizim sonumuz olur

Acılar hlay çeker, yine bu akşam
Seslerin sesizliği, geceler düşman
İçimde bir sıkıntı ta beynime vurur
Sensizlik bir dev gibi karşımda durur

Feryatlarım isyanlarım hep mi suç olur
Bu kahpe yalnızlıklar beni mi bulur
Bu nasıl ayrılıktır ölümlerden beter
Belki de bu bizim sonumuz olur

Söz: Fethi Perilioğlu & Uğur Karataş
Müzik: Fethi Perilioğlu