Erdem Yener’den yeni single “Rüyalar Kızı”

“Kirli” albümü ile büyük hayran kitlesi oluşan Erdem Yener uzun süreli sessizliğini yeni single çalışması “Rüyalar Kızı” ile bozuyor. Oyuncu ve müzisyen kimliği ile adından söz ettiren Erdem Yener, uzun bir aradan sonra beklenen single.ı “Rüyalar Kızı” ile geri döndü. “Rüyalar Kızı” yeni albümün habercisi niteliğinde, 2013’ün ilkbaharında Esen Entertainment etiketiyle yayımlanacak.

Kirli albümünden “Geç”, “Belki” gibi hit şarkıları ile büyük beğeni toplayan Erdem Yener, yepyeni single.ı “Rüyalar Kızı”nı dinleyicisi ile ilk kez dijital ortamdan paylaştı.

Söz ve müziği Erdem Yener’e, müzik prodüktörlüğü Demir Demirkan’a ait olan single, Dozer stüdyolarında kaydedildi. Davulda Volkan Öktem, gitarda Erdem Yener, Demir Demirkan, Aytunç Savga ile Bas gitarda Gürkan Bozacı imzası bulunuyor. Fotoğraf çekimleri ise Mehmet Turgut tarafından gerçekleştirildi.

Erdem Yener “Rüyalar Kızı”nı, “Zamanında anlatamadığım duygularımı içeriyor. Artık daha direkt ve netim -Neden?- sorusuna veremediğim cevapları şimdi açıkça anlatıyorum. Şarkı birini çok severken terk etmenin gerçekliği ile yüzleştiriyor insanı.” sözleriyle ifade ediyor.