Eren Alici “Kördüğüm”

Eren Alıcı, 2013’te başlayan “Evdeki Saat” yolculuğunun yanında bir de “Eren Alici” projesiyle üretimlerine başlıyor. Evdeki Saat projesiyle uzun yıllardır üretimlerini sürdüren Eren Alıcı’nın kendi adı ile yayınlayacağı ilk parçası “Kördüğüm” tüm dijital platformlarda yerini aldı!

Eren Alıcı, 2013’te başlayan Evdeki Saat yolculuğuna devam ederken yeni projesi “Eren Alici” ile de üretimlere başlıyor. Projenin akustik pop türündeki ilk ürünü “Kördüğüm” iki kişi arasında yaşanan zehirli bir aşkı merkezine alırken; bağımlılık yapan ama bırakılması gereken her şeyi sözlerinde işliyor. Kördüğüm, elektronik altyapılarla melankolik sözlerin kombinasyonundan doğan ve “Evdeki Saat” projesinin sloganı haline gelen “mutsuz dans şarkıları”ndan daha farklı bir deneyim vadediyor. Müzisyen bu kez daha sade, akustik bir düzenlemeyle çalma listelerimize giriyor.

Çalışmanın söz, beste, aranjman ve prodüksiyon koltuğunda Eren Alıcı yer alıyor. Görsel dünyayı şekillendiren fotoğraflar Fırat Can Pırlant tarafından çekilirken; kapak görseli ise PANIC tarafından tasarlandı. Evdeki Saat projesinde olduğu gibi Eren Alici projesinin de menajerlik operasyonunu Kahuna üstleniyor.

Eren Alici – Kördüğüm

Bu kördüğüm seni de beni de yakacak
Ne olur uzasın bu gece güneşin doğuşu
Çıkmıyor aklımdan elinin tenimde gezişi
Vallahi bu yüzden gidişin içimi yakıyor

Hapsolur karanlık büyümüş gözbebeklerinde
İçimden geliyor, içine içimi dökesim
Korkarım bir zaman gelip de tükenir hevesim
Vallahi bu yüzden varlığın beni korkutuyor

Sanırım aramız zehirli daha en başından
İçimden geliyor, bir kadeh doldurup içesim
Korkarım bir zaman gelip de tükenir nefesim
Vallahi bu yüzden varlığın beni korkutuyor

Konuştum denizle,
Dedi “Ay ne güzel parlıyor”
“Parlasın her yere, kimde var bendeki yakamoz?”
“Gellerim – gitlerim, kalbimin atışı med – cezir.”
Vallahi senin de ışığın beni kör ediyor

Söz – Müzik: Eren Alici