Erkin Arslan “Cumhuriyet Marşı”

Türkiye’nin yetenekli piyanisti, besteci ve söz yazarı Erkin Arslan, Cumhuriyet Bayramı’na özel bir armağan sunuyor. Arslan’ın özel olarak bestelediği “Cumhuriyet Marşı”, sanatın gücünü ve birliğini kutlamak için mükemmel bir vesile sunuyor.

Marşın müzikal zenginliği ve anlam yüklü sözleri, Türkiye’nin tarihine ve Cumhuriyet’in kuruluşuna olan derin bağlılığını yansıtıyor. Erkin Arslan, titizlikle bestelediği “Cumhuriyet Marşı” ile dinleyicilerine tarihi bir anı yaşatma fırsatı sunuyor.

Bu özel projede Erkin Arslan’a, pop müziğin önemli isimleri Buray ve Emre Altuğ marş korosunda destek veriyor. Bu işbirliği, Türkiye’nin müziğini temsil eden isimlerin, Cumhuriyet’in coşkusunu bir araya getirerek, ülkenin birlik ve beraberliğini vurguluyor.

“Cumhuriyet Marşı” dinleyicilere milli birlik ve gurur dolu bir deneyim sunarken, aynı zamanda Türk müziğinin zenginliğini ve çeşitliliğini öne çıkarıyor. Erkin Arslan’ın bu özel beste çalışması, Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamalarına unutulmaz bir katkı sunuyor.

Erkin Arslan Hakkında

İstanbul doğumlu, piyanist, besteci, söz yazarı, aranjör ve prodüktör Erkin Arslan, klasik piyano ve armoni eğitiminin yanısıra, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. 1991 yılından beri profesyonel olarak müzik yapıyor.

2007 yılından bu yana Jingle House bünyesinde reklam müzikleri üretmeye devam eden Erkin Arslan’ın birçok reklam müziği, jenerik müziği ve dizi müziğinin yanısıra film müziklerinde de imzası vardır.

Erkin Aslan – Cumhuriyet Marşı

Hepimizin emaneti bu
Nesilden nesile kalacak
Koruyacağız onu yüreğimizle
Sonsuza kadar yaşayacak

Cumhuriyet, cumhuriyet
Türkiye yüz yaşında
Ata’mızın izindeyiz
Yürüyoruz biz yarınlara

Ay yıldızlı şanlı bayrağım
Cennettir benim vatanım
Yılmadan yorulmadan hep çalışalım
Daha güzel günlere taşıyalım

Cumhuriyet, cumhuriyet
Türkiye yüz yaşında
Ata’mızın izindeyiz
Yürüyoruz biz yarınlara

Söz – Müzik: Erkin Arslan