Feridun Düzağaç “Uykusuza Masallar”

Feridun Düzağaç’ın 6. stüdyo albümü “Uykusuza Masallar”, tüm FD albümleri içinde oluşumu ve tamamlanması en uzun zamana yayılan albüm olma özelliğini taşıyor. Nedeni FD’nin “daha az laf ederek, daha çok ve sade anlatım” özelliğini vurgulayarak geçmiş albümlerinden farklı olarak “Uykusuza Masallar”daki müzikal tasarıma ve anlatıma dair güzel şeyleri paylaşabilmek. “az kelam ve yaşamaya selam albümü”.

FD, söz yazarlığı ve kelime oyunculuğu noktalarında dinleyicisinden aldığı ve çoğu zaman abartılı bulduğu ustalık yorumlarına inat bu albümü “az kelam ve yaşamaya selam albümü” olarak özetliyor.

Tüm şarkıların söz ve müziklerinde kendi imzası olan albümün düzenlemelerinde FD, Can Alper ve Cengiz Köroğlu başta olmak üzere, sürekli ve daimi orkestrasını oluşturan Oya Erkaya Ayman, Mert Alkaya, Ata Akdağ, Taner Keleş ve Okan Ulusoy gibi müzisyen dostlarıyla uzun paylaşımlarda bulundu. FD, yaşanmışlıklardan doğan “Beni Bırakma”, “Yüzün”, “Çok Aşık”, “Kurumuş Ölüyorken” isimli şarkıları için adı onda saklı sevgili kadın’ına teşekkür ediyor. Ayrıca “Yeniköy”ü “İçimden Şehirler Geçiyor” adlı eski şarkısından sonra yeniden yazmış olmakla kendini iyi hissettiği ve şımardığı şarkı olarak tanımlıyor.