Gökhan Türkmen “Kalem”

Gökhan Türkmen sözü Mert Carim’e, bestesi kendisine, düzenlemesi Playjoy’a ait yeni çalışması “Kalem”i GTR Müzik etiketiyle 14 Temmuz Cuma günü video klibiyle birlikte tüm dijital dünyada yayınladı.

Türkmen, profesyonel yaşamının 15. yılına girdiği bu dönemde hazırladığı yeni işlerinden ilki “Kalem”i, uzun zamandır kalabalık bir ekiple hayata geçirmek için çalıştı. Yoğun bir turne programı, tribute albümler, ortak projeler arasında hazırladığı “Kalem”in, her türlü detayları ile Gökhan Türkmen kendi ilgilendi.

Korkusuz ve bağımsız olarak müzik üretip sergileyen, yıllar içinde büyük başarılara imza atan Gökhan Türkmen “Kalem”de, gücünün sınırlarını zorluyor. Hem müzikal hem de görsel olarak bambaşka bir proje ortaya koyan Türkmen, şarkı yazmayı hayal denizlerinde yüzmeye, bulutların üzerinde koşmaya benzetiyor.

Kalem şarkısı; insanın kendi kendiyle savaşını ve içindeki varoluş mücadelesini anlatıyor. Güçlü ve dinamik bir sound anlayışında hazırlanan Gökhan Türkmen’in, en enerji yüklü şarkılarından biri Kalem.

Bugüne kadar 40’ın üzerinde video klip yayımlayan Türkmen, ilk defa aksiyon yönetmeni yakın arkadaşı Uğur Yıldıran’la “Kalem” için Belgrad Ormanlarında kamera karşısına geçti. Uzun yıllardır sporun birçok dalıyla yakından ilgilenen Türkmen, dövüş sanatlarındaki başarısını gözler önüne serdiği, çarpıcı aksiyon sahnelerinden oluşan klibiyle izleyenleri yine şaşırtacak.

Türkmen, dövüş sahneleri için Mahmut Yalçın’la kameranın karşısında 8 saat boyunca performans sergiledi. Uğur Yıldıran’ın koreografisini yaptığı dövüş sahnelerinde Türkmen, performansı için Sidar Sarı eğitmenliğinde hazırlandı.

Gökhan Türkmen – Kalem

Olmaz bizden,
Yol yakınken git bence durma
Sen de ben dururken
Zorlarda kaldım kaygım sen yüzünden
Koymaz bana dönsek başa

Kalbim yorgun sen gülerken
İnandım bir an yeni bir dünya kurarken
Başlarda sandım kaygın benim yüzümden
Döndük başa
Kusura bakma

Günlerce susuyorduk
Sessiz de hissediyorduk
Ama biz yalanlardan bir kale kurduk
Vedaya derinden saygı duyduk
Bir ipte dans ediyorduk
Hangimiz istemiyorduk
Çiçeklerin içinden geçen masallara inanmak bazen.

Üzülme yine, benim yerime
Kaybettim ben hem de on kere yüz kere
Sildim ben gizlice, göz yaşlarım geçmişe
Senin sebebine boş yere her kalem

Söz: Mert Carim
Müzik: Gökhan Türkmen