Göksel “Ay’da Yürüdüm”

Pop müzik dünyasına getirdiği alternatif lezzetle müzikseverlerin kalbinde her zaman özel bir yere sahip olmayı başaran Göksel, profesyonel müzik yaşamına başladığı ilk günden beri kendine özgü yorumu, besteleri, şarkı sözleri ve duruşu ile ilgi odağı oldu. Sanatçı, “Karar Verdim”, “Bi’ Seni Konuşurum”, “Arka Bahçemde” gibi sevilen şarkılarından oluşan “Arka Bahçem” isimli albümünden iki yıl sonra beşinci albümü “AY’DA YÜRÜDÜM” ile yepyeni şarkılarını hayranlarının beğenisine sunuyor.

“AY’DA YÜRÜDÜM” birbirinden güzel on yeni Göksel şarkısından oluşuyor. Şu sıralar radyolarda büyük keyifle dinlediğimiz “YARABBİ ŞÜKÜR”ün çıkış şarkısı olarak belirlendiği albümde tüm şarkıların söz ve müzikleri Göksel’e ait.

Albümün prodüktörü Alper Erinç, tüm şarkıların düzenlemelerini de yaparken üç şarkının müziklerine de Göksel’le birlikte imza atıyor.

“AY’DA YÜRÜDÜM”ün sürpriz konukları da var: “Taş Bebek” isimli şarkı Göksel ve Alper Erinç’in Teoman ve maNga’dan Ferman Akgül ile birlikte yazdıkları müthiş bir parça ! Müzik dünyasının tam üç yıldızını bir araya getiren bu sihirli şarkıyı Göksel, Teoman ve Ferman’la birlikte seslendiriyor. Üstelik Taş Bebek’in gitarlarında da yine maNga’dan Yağmur Sarıgül’ün parmakları dolaşıyor…

Göksel’in bütün detaylarıyla aylardır titizlikle ilgilendiği bu albümünde müthiş bir ekip yardımına koştu. Yepyeni bir Göksel’le karşılacağınız albümün fotoğraflarını Yağmur Kızılok çekti. Albümün kapak tasarımı ödüllü tasarımcı Ulaş Eryavuz’a ait. Göksel’in stil danışmanlığını başarılı moda editörü Esra Başıbüyük üstlendi. Kıyafetlerde Arzu Kaprol, saç-makyajda Kemal Doğulu imzalarını görüyoruz. Çıkış şarkısı “Yarabbi Şükür”ün video klibi başarılı yönetmen Murad Küçük tarafından çekiliyor.

“Çocukken kurduğum hayallerin peşine düştüm. Aklıma koymuştum bir kez; en iyi ihtimali gerçeğe çevirebilirdim. Dağları aştım, tehlikeli suları aştım… İçimdeki yabani otları kopardım, şarkı yaptım. Belki de, beni acıtan neyse işte onu unutmak için şarkı söyledim. Öyle mutlu oldum ki! Ayaklarım kesildi yerden, sanki Ay’da yürür gibi…” (Göksel)