Gülben Ergen “Nanik”

Bugüne dek “Küt Küt”, “Kanıma Dokunuyor”, “Arka Sokaklar”, “Sandık Lekesi”, “İnsanlık Hali”, “Yasa”, “Yani”, “Mış Gibi”, “Yansın Bakalım”, “İnfilak” ve “Bu Benim Hayatım” gibi 11 hit şarkısını seslendirdiği Sezen Aksu şarkılarıyla büyük başarılara imza atan Gülben Ergen’in 12. Sezen şarkısı “Nanik” dijital platformlarda yerini aldı.

Söz ve müziği Sezen Aksu’ya, düzenlemesi Okay Barış’a ait “Nanik” Elif Demiralp yönetmenliğinde kliplendi. “Nanik”e İstanbul, Balat’ın kendine özgü sokaklarında ve mekanlarında 12 saatte çekilen klibin sosyal medyada en çok konuşulan sahneleri ise dansçı ve koreograf Köksal Ünal’ın dans ettiği anlar oldu. Gülben Ergen sosyal medyada bu görüntüleri “Sadece erkekler dansöz oynatır diye bir kural mı var? Klipte zenne oynattım. Pek keyifliydi” notuyla paylaştı.

Zenne performansıyla klibi renklendiren Köksal Ünal, bugüne dek birçok tiyatro oyununda sahnede yer aldı, dans koreografileri yaptı ve dans atölyeleri düzenledi. Klibin diğer çeken yönü de Gülben Ergen’in giydiği kıyafetler oldu. Modacı Gülşah Saraçoğlu imzalı tasarımlar Balat’ın otantik dokusuyla uyum sağlayacak şekilde seçildi.

Gülben Ergen – Nanik

Bin kere dedim yola gelmedin
Tek bi savaşa bile girmedin
Kendi değerini de bilmedin
Mahvettin!

Dediğini duydun mu yüreğinin?
Fikrini zikrini sordun mu?
Bindin ahalinin arabasına
Halt ettin!

Otur da derdine yan şimdi
Ekmeğini egona ban şimdi
Uyudun uyudun da büyüdün mü bari
Uyan şimdi

Nananana nanik yapıcaksın
Bi daha da ne panik yapıcaksın
En kötü kışkışlanacaksın
Üstüne göbecik atacaksın

Hadi diyorum gel yaşa diyorum
Senin gönlün en paşa diyorum
Ortada kuyu var yandan geç
Diyenlere de ki, yeni dank ettim

Otur da derdine yan şimdi
Ekmeğini egona ban şimdi
Uyudun uyudun da büyüdün mü bari
Uyan şimdi

Söz – Müzik: Sezen Aksu