Gülşen Röportajı!

Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ise Ozan Çolakoğlu’na ait olan yeni şarkısı “Yeni Biri” ile geçtiğimiz günlerde müzik marketlerde yerini alan Türk Pop Müziği’nin başarılı ismi Gülşen, yazarımız Mine Ayman’ın sorularını yanıtladı.

“Yeni Biri” adlı şarkınızla güzel bir sürpriz yaptınız, bu şarkının hikayesini anlatır mısınız?

Şarkının hikayesini en iyi yine şarkının kendisi anlatıyor aslında. Yeni Biri’ni yazarken ve söylerken bende yarattığı his yüksek enerji, güç ve dans etme isteğiydi… Dinleyicime de aynı duyguları geçirebildiğimi de gelen tepkilerden fazlasıyla anlıyorum. Dinlenme ve satış listelerinde 1 numara da olması en büyük kanıtı.

Son dönemde yaptığınız şarkılar oldukça dikkat çekiyor, şarkılarınızı yazarken genelde nasıl bir ruh hali içinde oluyorsunuz?

İlhamı nerden, neyden ve kimden almış olursam olayım kendi hayatımdan geçirip öyle çıkartıyorum aslında. Her şarkının ruhu içimdeki bambaşka birini de ortaya çıkarmama sebep oluyor.

Hadise’ye verdiğiniz “Superman” adlı şarkınız çok beğenildi, bu şarkıyı Hadise’ye özel mi yazdınız, yoksa kendi albümünüz için mi hazırlamıştınız?

Şarkılarımı yazarken kişiye özel olmasına özen gösteriyorum. Superman de sadece Hadise için hazırlanmış bir şarkı. Müziğiyle, sounduyla, sözleriyle tamamen O’na özel…

Çok üretken bir döneminizdesiniz ve sürekli yeni şarkılar yapıyorsunuz, Hadise ve Sibel Can dışında başka sanatçılara da şarkı verdiniz mi?

Evet, çok üretken bir dönemimdeyim. Bu yıl albümlerine şarkı verdiğim sanatçılar arasında Sibel Can, Hadise, Bülent Ersoy ve Emir’i sayabiliriz. Şu anda, söz ve beste olarak içinde bulunacağım bir çok proje için de yoğun bir şekilde çalışıyorum. Buna benim yeni çıkacak albümün de dahil.

“Yeni Biri” adlı klibinizde hangi yönetmenle çalıştınız? Bembeyaz ve eğlenceli bir klip olmuş, fikir kimindi?

Fotoğraflar ve klipteki beyazlık konsepti, uzun yıllardır birlikte çalıştığım Ceyda Balaban’a ait. Klipte kullanılan aksesuarlar ve kostüm tasarımları da Ceyda’nın elinden çıktı. Klibi Nihat Odabaşı çekti. Şarkının enerjisini çok iyi yansıtan fresh ve eğlenceli bir video oldu.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?

Bir genelleme yapmak doğru olmaz. Çabuk tüketilmeye müsait kısa vadeli isler de var ama diğer taraftan müzik kalitesi yüksek yıllar boyu arşivlerin baş kösesinde duracak projeler de yapılıyor…

Eurovision şarkı yarışması ve Yüksek Sadakat’in elenmesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz, Eurovision şarkı yarışmasına katılmayı hiç düşündünüz mü?

Yüksek Sadakat başarılı ve iyi projeler yapan bir grup, o yüzden Eurovision’daki sonuçlar nedeniyle bu kadar yıpratılmalarını doğru bulmuyorum. Eurovision’a katılmayı hiç düşünmüyorum.

Yakın zamanda hangi şehirlerde konser vereceksiniz?

Programım o kadar yoğun ki… Türkiye’nin dört bir yanında konserlerim olacak.

Albümünüz dışında uğraştığınız başka projeleriniz var mı?

Başta Ozan Çolakoglu’nun çıkartacağı konsept albüm olmak üzere bir çok sanatçı arkadaşımın projeleri için de çok yoğun bir şekilde stüdyodayım… Varsa müzik yoksa müzik…

Röportaj: Mine Ayman