Hande Özkaş “Geceler Kara”

Yıllardır seslendirdiği şarkılarla Türk Pop Müziği’nin parlayan yıldızları arasına giren İrem Derici Sezen Aksu, Nilüfer ve Kenan Doğulu’nun izinden gidiyor. Prodüktörlüğe el atan İrem Derici bundan böyle yapımcılığını üstlendiği projelerle müzik dünyasına yön verecek. Derici’nin ilk projesi ise yakın dostu ve vokalisti Hande Özkaş’a yaptığı “Geceler Kara”.

İrem Derici, kariyerine başladığı günden beri söylediği şarkılarla ve duruşuyla milyonları kendisine hayran bırakmayı başardı. Tüm şarkılarını kendi müzik şirketi ID Müzik ve DMC ile yayınlayan İrem Derici 11 yıllık profesyonel kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Derici şarkıcı kimliği dışında artık bir prodüktör olarak da müzik piyasasında yerini aldı. Bu girişimi ilk duyurduğunda “Her yıl bir kadın müzisyene bir şarkı yapacağız ve ID Müzik etiketiyle yayınlanacak” diyen İrem Derici sözünde durdu.

İrem Derici’nin ilk projesi vokalisti ve yakın arkadaşı Hande Özkaş’ın seslendirdiği “Geceler Kara” oldu. 14 yaşında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Klasik Türk Müziği eğitimi alan Hande Özkaş, o dönem korolarda şarkılar söyleme başladı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı’nda Türk Sanat Müziği bölümünü başarıyla tamamladı. Ardından birçok ünlü yıldızın ve son olarak da İrem Derici’nin vokalistliğini yapan Hande Özkaş, aynı zamanda uzun yıllar birçok performans mekânında solo konserler verdi.

Hande Özkaş’ın ilk profesyonel çalışması “Geceler Kara”nın sözü ve müziği Altan Çetin’e düzenlemesi Ateş Berker Öngören’e ait. Klibin yönetmenliğini Ecem Gündoğdu üstlendi. Klipte Hande Özkaş’a yakın dostları İrem Derici, Enis Arıkan, Tankurt Manas, Murat Balcı eşlik etti.

Hande Özkaş – Geceler Kara

Gün gelecek anlayacaksın
Mutluluklar rüyada
Hep güvenip, hep seviyorsan
İşin zor bu dünyada

Kaçıp giden kurtulur olmuş
Ne olacak halimiz
Sayenizde sevemez olduk
Taş kesildi kalbimiz

Kim demiş
Aşklara inanan mı var
Geceler kara, geceler kara
Sevmişiz
Bundan güzel yalan mı var
Geceler kara
Hazır inkara

Kim demiş
Aşklara inanan mı var
Geceler kara, geceler kara
Sevmişiz
Bundan güzel yalan mı var
Geceler kara
Hazır inkara

Söz – Müzik: Altan Çetin