Hayko Cepkin “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1”

Ocak ayında DMC etiketiyle çıkardığı “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1” cover albümü, Hayko Cepkin’in çocukluğuna ait unutulmaz şarkıların kendine has düzenlemeleriyle karşınızda! “Sakin Olmam Lazım”, “Tanışma Bitti”, “Sandık” ve “Aşkın Izdırabını…” albümleri, sahnede anlattığı hikayeler, Türkiye’de daha önce görülmemiş sahne performansları ve her projesi farklı bir konsept barındıran Hayko Cepkin, yepyeni albümü “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1” ile bambaşka bir hikaye anlatıyor!

“Hayatımın, fikirlerimin ve müziğimin olgunluk dönemine giriyorum”

Hayko Cepkin’in hayatında önemli bir yeri olan şarkıları kendine has yorumladığı “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1” albümü 9 cover şarkıdan oluşuyor. Geçtiğimiz hafta iTunes’da ön satışa açıldığı an itibariyle “en çok satan” listesinde 1. sıraya oturan “Ben İnsan Değil miyim?” yorumu, albümü bekleyenler için heyecanı daha da arttırdı. “Hayatımın, fikirlerimin ve müziğimin olgunluk dönemine giriyorum” sözleriyle yeni albümünü ifade eden Hayko Cepkin, ilk klibini yine çok merak edilen “Aldırma Gönül” şarkısına çekti.

Ekibinin ve bu şarkı için yazdığı rap sözleriyle Hayki’nin de kendisine eşlik ettiği klip, dış çekim sahneleri ve performans görüntülerinden oluşuyor. İstanbul’un kaosundan kaçan ve can sıkıcı olaylara, durumlara aldırma diyen bir adamın hikayesinin anlatıldığı klibin yönetmeni Göksel Balaban. Eylül Film Stüdyolarında 35 kişilik bir ekiple 16 saatte çekilen klibin görüntü yönetmenliği Alican Akgün’e, yapımı ise Bambu Film Evi’ne ait.

Sanat yönetmenliğini Göksel Balaban’ın, kapak tasarımını Dünya Atay’ın üstlendiği albüm görseli ile de dikkat çeken ve eski şarkıları yeni nesil ile buluşturan “Beni Büyüten Şarkılar Vol.1”, 29 Ocak’ta tüm müzik marketlerde!