Hedonutopia “7 Yılda 7 Albüm” sözünü tuttu!

Hedonutopia’nın merakla beklenen yeni albümü “7” yayınlandı. Grup müzik yolculuğunun başında verdiği “7 yılda 7 albüm” sözünü tutarak hazırladığı yeni albümünde, bas gitar ve akustik gitar kullanımlarına daha çok yer vererek, ilk albümünde başladığı deneyselliğin kapılarını dinleyiciye sonuna kadar açıyor!

Alternatif müzikte kendilerine has dilleri ile sağlam bir kitleye sahip olan grup, “7” albümünde ilk yayınladıkları teklileri “Atlantis” ile birlikte “Kür”, “Öldüm Vay!”, “Sarmaşık”, “Hazin Efe”, “Kölemen Çıkmazı”, “Oldu Olanlar” şarkılarına yer verdiler.

Albümün öne çıkan şarkısı “Öldüm Vay!” ölümü sarmalayan, ölümden sonra gerçekleşebilecek başlangıçları hisseden ve bitişlerin yeni kapılar açtığını hatırlatan duygusuyla karşımıza çıkıyor. Hedonutopia bu albümü betimlerken “Bir köşede durup zaman içinde uyanacak şarkılar” barındırdığının altını çiziyor.

Albümde yer alan şarkıların söz ve bestelerinde Hedonutopia imzası yer alırken, grup şarkıların düzenlemelerini evlerinde kendi kurdukları home studio’da, vokal kayıtlarını ise evin bir odasını ayırdıkları vocal booth’da aldı. Albümün mix ve masteringi ise grubun kariyerinin başından beri ekibin bir parçası olan Cansın Dugan ve Hedonutopia tarafından yapıldı.

Hedonutopia “7” albümünü “Yaşadığımız toprağın hissini, aşkları, ayrılıkları, insan olmanın derdini, insanlığın kendiyle derdini, duygu değişim durumlarını, ‘karşı’ olana dair ihtiyacı, geçmişin izlerini, kendi yarattığımız sarmaşıklarda boğulmama savaşını, ölümün bir başlangıç yaratışını – anlıyoruz!” şeklinde tanımlıyor.

Hedonutopia’nın yeni albümü “7” DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda yayında. Grup albümün ilk konseri için 9 Aralık’ta(bu cuma) Zorlu PSM %100 Studio sahnesinde müzikseverler ile buluşacak.