Menü

Yeni Albüm

<   1112131415161718191101111121131141151152153154155156157158159160161   >

Yeni Albüm : Gül Önen "Köleyim"
Gül Önen

İlk albümü "Vazgeçtim" de arzu ettiği ivmeyi yakalayamayan Gül Önen uzun zamandır üzerinde çalışmalarına devam ettiği "Köleyim" albümünü tamamladı. Ayhan Çakar ile çalışan ve "Madem Bitti" adlı şarkıda da beraber düete imza atan Gül Önen ilk video klibini albümle aynı adı taşıyan "Köleyim" adlı Tulon Kurter bestesine çekti. Murat Küçük tarafından çekilen video klipte kadınlara köle gibi davranan erkeklerin kendi fişlerini nasıl çektiklerini dile getirmeyi amaçlıyor.


Yeni Albüm : Nil'den "Organize İşler Bunlar"...
Nil Karaibrahimgil

Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi "Organize İşler"in soundtrack albümü aynı gün müzik marketlerde. Albümü, Ozan Çolakoğlu ve Deniz Erdoğan'ın besteleri, Brooklyn Funk Essentials & Laço Tayfa sevilen parçaları, Hüsnü Şenlendirici'nin "Şina Nari"si, Anıl Savaş Kılıç feat. Emir & Doa'nın hiphop parçası "Hisset" ile Nil Karaibrahimgil'in bu film için yazıp bestelediği "Organize İşler Bunlar" şarkısından oluşuyor.


Yeni Albüm : Günce Volume 2
Günce

İlk albümü "Bu Aşk Değil"i 2003 yılında yayınlayan ve dikkatleri çeken Günce ikinci albümünü tamamladı. İki yıllık bir aradan sonra müzik marketlere sunduğu albümünde ilk klibini sözü ve müziği Evrim Dökme'ye ait olan "Severim" adlı şarkıya çekerken Türk pop müziğinin duayeni Sezen Aksu'dan da "Güllerim Soldu" adlı şarkıyı yorumladı. Albümde yer alan dokuz şarkıdan dördüne kendi söz ve müziği ile imza atan Günce ikinci albümünde "Biliyordum" adlı şarkısı ile Fatih Erkoç ile düet yaptı.


Yeni Albüm : Nilüfer "Karar Verdim"
Nilüfer

Türk Pop Müziği'nin divalarından Nilüfer, sanat hayatının 33. yılında 26. albümüyle sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Uzun yıllar müzik yolculuğunda birlikte yürüdüğü Kayahan'la yaşadığı tartışma sonrası eline kağıdı kalemi alan Nilüfer, yeni albümünde kendi şarkılarına da yer verdi. Albümde Adnan Ergil, Şehrazat, Bülent Özdemir, Onur Mete ve Sude Bilge Demir gibi önemli isimlerin söz ve besteleri yer aldı.


Yeni Albüm : Candan'dan "Aman Doktor"
Candan Erçetin

Müzik yaşamının 10. yılını dolduran Candan Erçetin, yeni bir albüm hazırladı. Erçetin, Yunanistan ile farklı dillerde paylaşılan ortak melodileri bir arşiv çalışmasında yorumladı. İki ülkenin paylaştığı bu melodiler, "Aman Doktor" adlı çalışmada etnik tınıları modern sound'larla birlikte kullanmayı tercih eden Erçetin tarafından her iki dilde de seslendirildi. Albüm DMC'den müzik marketlerde yerini aldı.


Yeni Albüm : Nazan Öncel "Bir Şarkı Tut"
Nazan Öncel

Son dönemde besteleri ile zirveye oturan Nazan Öncel yıllardır beğenilen 31 bestesini bir albüme toplayarak kendisi yorumladı. Nazan Öncel "Bir Şarkı Tut" adını verdiği albümü ile ilgili "Bu albüm hayatımın kısa bir öyküsü. Her şarkının benim için anlamı ve kıymeti büyük." diyor.


Yeni Albüm : Anjelika Akbar'dan "Bir Yudum Su"
Anjelika Akbar

Besteci ve piyanist Anjelika Akbar'ın merakla beklenen yeni albümü "Bir Yudum Su" müzik marketlerde yerini aldı. "Masal" isimli anonim eser haricinde tüm beste ve düzenlemelerin Anjelika Akbar'a ait olduğu albüm, sanatçının 1999'da çıkardığı "Su" isimli çalışmasının devamı niteliğinde. Akbar'a albümde; klarnette Ayşegül Kirmanoğlu, kemanda Mehmet Yasemin, lavtada Halit Süha Çelikkıran ve gitarda Kubilay Han eşlik ediyor. Albümdeki eserlerin çoğu su ile ilintili: "Bir Yudum Su", "Su üstünde Adımlar", "Kar Tanesi". Bu besteler için suyun değişik hallerinin müzikteki yansıması deniliyor.


Yeni Albüm : Unutulmayan şarkılar tekrar müzik marketlerde!
Esengül

70'li yılların en ünlü sarışın bayan solisti Esengül'ün "Beterin Beteri Var" ve "Taht Kurmuşsun Kalbime" gibi Türk müziğinin en önemli eserlerinin de yer aldığı şarkılardan oluşan toplama albümü yıllar sonra tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı.


Yeni Albüm : Badem ilk albümünü tamamladı....
Badem

İlk albümlerini tamamlayan Badem grubu akustik soundları ve çok sesli vokal anlayışları ile Karacaoğlan şiirleri ile kendilerine özgü bir tarz yaratmayı amaçlıyor. Çıkış şarkısı olarak Karacaoğlan'ın en popüler eseri olan "Kara Değil mi"yi seçen grup albümlerinde şarkılarına çektikleri dört tane video klibe de yer verdiler.


Yeni Albüm : VEGA Serzenişte...
VEGA

"Tamam Sustum" isimli ilk albümleri ile 1999 yılında yola çıkan Deniz Özbey Akyüz ve Tuğrul Akyüz'den oluşan VEGA 2002 yılında çıkardıkları "Tatlı Sert" isimli albümlerinden sonra 3. albümlerini tamamladılar. İlk albümlerinden itibaren yakaladıkları müzikal başarının yanısıra edindikleri hayran kitlesi ile müzik dünyasının merakla beklenen ve özlenen grubu haline gelen Vega, SONY BMG MUSIC ve GRGDN Prodüksiyon ortak çalışması ile hazırlanan "Hafif Müzik" isimli yeni albümleri ile Kasım ayının son haftasında müzikseverlerle buluşacak.


<   1112131415161718191101111121131141151152153154155156157158159160161   >