Menü

Yeni Albüm

<   1112131415161718191101111121131141151152153154155156157158159160161    

Yeni Albüm : Nazan Öncel "Bir Şarkı Tut"
Nazan Öncel

Son dönemde besteleri ile zirveye oturan Nazan Öncel yıllardır beğenilen 31 bestesini bir albüme toplayarak kendisi yorumladı. Nazan Öncel "Bir Şarkı Tut" adını verdiği albümü ile ilgili "Bu albüm hayatımın kısa bir öyküsü. Her şarkının benim için anlamı ve kıymeti büyük." diyor.


Yeni Albüm : Anjelika Akbar'dan "Bir Yudum Su"
Anjelika Akbar

Besteci ve piyanist Anjelika Akbar'ın merakla beklenen yeni albümü "Bir Yudum Su" müzik marketlerde yerini aldı. "Masal" isimli anonim eser haricinde tüm beste ve düzenlemelerin Anjelika Akbar'a ait olduğu albüm, sanatçının 1999'da çıkardığı "Su" isimli çalışmasının devamı niteliğinde. Akbar'a albümde; klarnette Ayşegül Kirmanoğlu, kemanda Mehmet Yasemin, lavtada Halit Süha Çelikkıran ve gitarda Kubilay Han eşlik ediyor. Albümdeki eserlerin çoğu su ile ilintili: "Bir Yudum Su", "Su üstünde Adımlar", "Kar Tanesi". Bu besteler için suyun değişik hallerinin müzikteki yansıması deniliyor.


Yeni Albüm : Unutulmayan şarkılar tekrar müzik marketlerde!
Esengül

70'li yılların en ünlü sarışın bayan solisti Esengül'ün "Beterin Beteri Var" ve "Taht Kurmuşsun Kalbime" gibi Türk müziğinin en önemli eserlerinin de yer aldığı şarkılardan oluşan toplama albümü yıllar sonra tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı.


Yeni Albüm : Badem ilk albümünü tamamladı....
Badem

İlk albümlerini tamamlayan Badem grubu akustik soundları ve çok sesli vokal anlayışları ile Karacaoğlan şiirleri ile kendilerine özgü bir tarz yaratmayı amaçlıyor. Çıkış şarkısı olarak Karacaoğlan'ın en popüler eseri olan "Kara Değil mi"yi seçen grup albümlerinde şarkılarına çektikleri dört tane video klibe de yer verdiler.


Yeni Albüm : VEGA Serzenişte...
VEGA

"Tamam Sustum" isimli ilk albümleri ile 1999 yılında yola çıkan Deniz Özbey Akyüz ve Tuğrul Akyüz'den oluşan VEGA 2002 yılında çıkardıkları "Tatlı Sert" isimli albümlerinden sonra 3. albümlerini tamamladılar. İlk albümlerinden itibaren yakaladıkları müzikal başarının yanısıra edindikleri hayran kitlesi ile müzik dünyasının merakla beklenen ve özlenen grubu haline gelen Vega, SONY BMG MUSIC ve GRGDN Prodüksiyon ortak çalışması ile hazırlanan "Hafif Müzik" isimli yeni albümleri ile Kasım ayının son haftasında müzikseverlerle buluşacak.


Yeni Albüm : Aydın "Kırmızı Kart"
Aydın

Sahne çalışmaları ve TV dünyasındaki programları ile adından söz ettiren Aydın, dört yıl aradan sonra müzik marketlere sunduğu "Kırmızı Kart" adlı albümü ile müzik yolculuğuna devam ediyor. Albümünde Orhan Ölmez, Tulon Kuter, Aysel Gürel, Zeynep Talu gibi müzik dünyasının tanınan simaları ile çalışan Aydın albümüne adını veren "Kırmızı Kart" adlı şarkıya klip çekti.


Yeni Albüm : Meyra müziğe döndü!
Meyra

Genç sanatçı Meyra Ilıcak "Başka Bir Kadın" adlı yeni albümüyle yeniden sevenleriyle buluşuyor. Henüz 18 yaşındayken "Nurtopu" adlı ilk albümüyle büyük kitlelere ulaşan Meyra'nın ikinci albümü piyasaya çıktı. Albümünde 16 şarkı bulunuyor. Zeynep Talu, Ümit Sayın gibi ünlü isimlerin imzasının yer aldığı albümde sözü ve müziği Meyra Ilıcak'a ait 4 parça da var.


Yeni Albüm : Sinema Bir Mucizedir
Sinema

Başrollerinde Kadir İnanır ve Batuhan Levent'in olduğu "Sinema Bir Mucizedir" filminin müzikleri RH Pozitif Müzik Yapım ve RH Pozitif Publishing ortaklığı ile müzik marketlerde yerini aldı. Cahit Berkay'ın film için bestelediği toplam 36 kısa parçanın olduğu albümün bir özelliği de kayıtta cura, bağlama, akustik gitar, yaylı tanbur gibi tüm enstrümanların sanatçının bizzat kendisi tarafından çalınması ve kaydedilmesi olmuş.


Yeni Albüm : "Evvel Zaman İçinde"
Evvel Zaman İçinde

Odeon Müzik 1924'ten bugüne Türk sanat müziği serisinin ilk albümünü yayınladı. Odeon arşivinde yer alan özel kayıtlardan oluşan ve gelecekte serileşecek olan albümün birincisinde Müzeyyen Senar - Nesrin Sipahi - Zeki Müren - Münir Nurettin - Hamiyet Yüceses - Alaeddin Yavaşça - Emel Sayın gibi sanatçıların eserleri yer alıyor.


Yeni Albüm : Nalan'dan "Adresi Biliyorsun"
Nalan

Erol Köse Prodüksiyon'a geçen Nalan, yeni albümü "Adresi Biliyorsun"u müzik marketlere sundu. Albüm 12 şarkı ve çıkış şarkısı "Adresi Biliyorsun"un 2 ayrı versiyonundan oluşuyor. Yorumcu kimliğinin yanısıra, besteleriyle de beğeni toplayan Nalan'ın , 6 şarkıda imzası bulunuyor. Albümünde Orhan Gencebay'a ait "Tövbeler Olsun" ve Gülden Karaböcek'e ait "Kırılsın Ellerim" adlı şarkıları da coverlayan Nalan, bu albümünde iddialı olduğunu söylüyor.


<   1112131415161718191101111121131141151152153154155156157158159160161