Menü

Müzik Haberleri

<   111213141515253545556575859606162    

Müzik Haberleri : Burhan Öçal Paris'te fırtına gibi esti!
2681 okunma
Burhan Öcal

Vurmali çalgılar ustası Burhan Öçal ve müzik grubu Paris Bölgesi Sanat Festivali'nde Parislileri büyülediler. Tarihi Le Cirque d'Hiver salonundaki konserlere Parisliler büyük ilgili gösterdi. 1840 yıllında sirk düzenlemek için inşa edilen ve daha sonra Paris'in ünlü bir kültür ve sanat merkezi haline gelen salonda sahne alan Öçal, "İstanbul Geceleri" adını verdiği konserde, Osmanlı müziği, Türk Halk Müziği, Roman ve Trakya müziğinden eserlere yer verdi.


Müzik Haberleri : "Kemanımla Vanessa Mae, Dansımla Beyonce..."
2977 okunma
Ayça

DSM Müzik'ten müzik marketlere sunduğu ilk albümü "Yıkılıyo"dan sonra, uzun zamandır müzik piyasasından uzak olan Ayça, yeni albüm çalışmalarına başladı. Farklı tarz ve yorumuyla piyasaya dönecek olan Ayça iddialı konuştu: "Kemanımla Vanessa Mae, dansımla Beyonce olmaya geliyorum."


Müzik Haberleri : "Babam ve Oğlum"un müzikleri büyük yarışta!
9516 okunma
Babam ve Oğlum

İzleyiciyi gözyaşlarına boğan gişe rekortmeni film "Babam ve Oğlum"un müzikleri, Avrupa'da yılın en iyi "soundtrack"ine verilen "WSA Discovery 2006" ödülü için aday gösterildi. Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği filmin müziklerini Yunan müzisyen Evanthia Reboutsika hazırladı. Senaryonun Yunancaya çevrilerek müzisyene gönderilmesinin ardından, Reboutsika daha senaryonun tamamını okumadan müziklerini yapma kararı aldı.


Müzik Haberleri : Muazzez Ersoy nostalji albümlerine geri dönüyor!
5591 okunma
Muazzez Ersoy

Nostalji kraliçesi Muazzez Ersoy sevenlerinden gelen yoğun isteklere kayıtsız kalamadı ve yeniden nostalji serisine geri dönmeye karar verdi. Gittiği tüm halk konserlerinde ve festivallerde halkın çok yoğun ilgisiyle ve nostalji isteği ile karşılaşan sanatçı 3 albüm sonrası yeniden nostalji albümlerine geri dönüyor...


Müzik Haberleri : Yüksek Sadakat, yeni klibini anketle belirliyor!
2507 okunma
Yüksek Sadakat

Bu sene Altın Kelebek ödülüne layık görülerek büyük bir çıkış yakalayan Yüksek Sadakat, "Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer" ve "Kafile" kliplerinin ardından 3. video klibini çekmek üzere hazırlanıyor. Yüksek Sadakat'in resmi web sitesinden yapılacak anketle belirleyeceği video klip için adaylar arasında "İhtimaller Denizi" ve "Döneceksin Diye Söz Ver" yer alıyor.


Müzik Haberleri : Nazan Öncel Avrupa Müzik'te!
3356 okunma
Nazan Öncel

Tarkan'ın Sezen Aksu ile barışması üzerine Nazan Öncel, Tarkan'ın sahibi olduğu Hitt Müzik'ten ayrıldı. Bu gelişmelerden dolayı Öncel'in üç aydır raflarda yerini almayı bekleyen "7'n Bitirdin" albümü önümüzdeki günlerde Avrupa Müzik'ten çıkacak.


Müzik Haberleri : Işın Karaca İstiklal Marşı'nın resmi şarkıcısı olma yolunda!
3065 okunma
Işın Karaca

Türkiye'nin en güçlü kadın seslerinden biri olan Işın Karaca, İstiklal Marşı'nın resmi şarkıcısı olma yolunda. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Formula 1'in açılışında milli marşımızı seslendiren Işın Karaca, şimdi de İzmir Fuarı'ndan İstiklal Marşı'nı söylemesi için teklif aldı. 27 Ağustos'ta yapılan Formula 1 açılış töreninde İstiklal Marşı'nı okuyarak yarışları başlatan sanatçı 1 Eylül Cuma günü, 75. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışında İstiklal Marşı'nı söyleyecek. Akşam da Lozan Meydanı Kültür Park'ta sahneye çıkacak.


Müzik Haberleri : Hard Discli Promosyon
2451 okunma
Ebru Elver

Ercan Saatçi, Rec By Saatchi adlı şirketinin ilk albüm tanıtımında Türk promosyon tarihine geçecek bir ilke daha imza attı. Ebru Elver'ın "Paranoyak" albümünün tanıtımını yaparken hazırladığı basın dosyasında sanatçının albümündeki bazı şarkıların ses dosyalarını, sanatçının fotoğraflarını bir mini 250 Mblık taşınabilir bir hard disc sürücü ile sunarak bir ilke imza attı.


Müzik Haberleri : Sezen Aksu & Ceza düeti...
12469 okunma
ceza

Şarkı sözleri ve besteleriyle milyonları peşinden sürükleyen pop müziğin divası Sezen Aksu, ilk kez rap tarzında bir şarkı yaptı. Aksu, rap türündeki şarkıyı, her röportajında hayranı olduğunu söylediği Ceza'nın önümüzdeki ay çıkacak yeni albümü "Yerli Plaka" için hazırladı.


<   111213141515253545556575859606162