Menü
Yeni Albüm : Genco Arı'nın hayali "WIZART"la gerçekleşti!
24 Haziran 2008 Salı - 12:36 GMT
Genco Arı

9 yaşında İ.Ü. Devlet Konservatuarı'na kabul edilen, altı ayda altı sınıf birden atlayarak lisans programına geçen ve 14 yaşındayken artık kendi bestelerini çalmaya başlamış bir müzik dahisi, kompozitör, aranjör ve piyanist Genco ARI, 2003'te katıldığı Quartet Muartet adlı grubuyla, müziklerine de imzasını attığı iki moderncaz albümünden sonra, Mess Production'la anlaşarak cazseverlere WIZART adında yepyeni bir albüm hazırladı...

Aslında yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla hazırlamayı düşündüğü bu albüm, İstanbul Jazz Center'ın kurucusu ve Mess Production'ın sahibi Süha KURULTAY'ın sunduğu imkânlarla, genç müzisyeni, düşlerindeki dünya çapında isimlerle buluşturdu.

Davulcu Dave WECKL, basçı Anthony JACKSON , elektrik gitarcı Mike STERN ve saksafoncu Bob FRANCESCHINI ile birlikte yapılan kayıtlar, Genco için hayatı boyunca unutamayacağı bir deneyim niteliği taşıyor.

Albümdeki 7 bestenin 6'sı Genco ARI'ya ait. Power-jazz tarzındaki Corners (Köşeler)' ın bestecisi ise, genç kuşağın en yetenekli jazz gitaristlerinden biri olan Sarp MADEN. Ünlü gitarist, aynı zamanda parçanın kayıtlarına da eşlik etti.

Albümdeki tüm parça isimlerinin ayrı bir hikayesi var. Bunların arasında ilginç sayılabilecek bir tanesi Turkish Pizza. Stüdyodaki birliktelikten son derece keyif alan müzisyenler, zaten kısıtlı olan değerli zamanları dışarıda yemek yemekle harcamamak için 2 gün süren kayıtlar sırasında stüdyoya sürekli lahmacun sipariş etmişler. Yaşamlarında ilk defa yedikleri "Türk Pizzası", stüdyo sahibi dışında herkesin çok hoşuna gittiği için henüz isimsiz olan ilk kaydettikleri parçaya da bu adı vermişler.

25 yaşında olmasına rağmen, iki katı yaşanmışlığı olan genç bir müzisyenin, olağanüstü yeteneği ile süslediği ve çok özel anılarının saklı olduğu WIZART, tüm müzik marketlerde...