Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Hande Yener ve Keremcem
14 Temmuz 2008 Pazartesi - 01:55 GMT
Hande Yener

Bu hafta programımda "Hipnoz" adlı şarkısının klibiyle olay yaratan Hande Yener'le konuştum ve yasaklanan klibiyle ilgili işin aslını sordum. Daha ortada yasak yokken bir gazetecinin klibi haber yapması, televizyon kanallarının klibi yayınlamamasına sebep olmuş, oysa böyle bir yasak yokmuş ortada. Rtük'e başvuran Hande Yener, incelenecek olan klibiyle ilgili şu günlerde cevap bekliyor...

"Hipnoz" adlı şarkısının klibinde kötü bir görüntü olmadığını söyleyen Hande Yener, "biz de dozun farkındayız, insanlar kendi beyinlerinde başkaları adına çok fazla düşünüp karar verdikleri için, gerçekten Rtük inceledi mi incelemedi mi belli değilken böyle şeyler çıktı. Ben Rtük'ten medeni bir cevap geleceğini ve klibimin yeniden ekranlarda olacağını düşünüyorum, bizler sınırlandırılmamalıyız ki aynı heyecanla üretmeye devam edelim" dedi.

Hande Yener, "Hipnoz" adlı şarkısının çok özel bir şarkı olduğunu ve klasik olacağını, bu şarkıyı yazarken aynı zamanda hipnozu yaşadığını ve hala hipnozdan çıkmadığını söylüyor. "Hipnoz, Romeo'yu geçer mi" diye sorduğumda ise, şu cevabı aldım; "Romeo bir ilkti, bu tarzın sevilmesi için yapılan farklı bir şeydi. Bu albümde "Yarasa" adlı şarkım o boyuta gelebilir. "Hipnoz" başka bir duyguyla insanları yakaladı. Hepsinin yeri çok farklı. Romeo'nun eskiyeceğini düşünmüyorum, deneysel çalışmalarımın bu boyuta gelmesinden çok mutluyum." Erol Köse sizi kliple ilgili uyarmış doğru mu diye sorduğumda ise; "Yaptığı yorumlarla ilgili hiçbir bilgim yok, Erol Bey'le böyle bir şey konuşmadık" dedi. İkinci klip "Yarasa" ya da "İyi Günler" adlı şarkılardan birine gelecek, ama ikinci klip için beklememiz gerekiyor, çünkü Hande Yener önce Hipnoz'un ekranlarda yayınlanmasını istiyor.

Hande Yener'in favori şarkısı : Kemal Doğulu - Bir Anda
Burcu : Oğlak
Keremcem

Yaz aylarına özel iki şarkıyla geri dönen Keremcem, dans şarkılarıyla duygusal kimliğinin dışına çıkmış oldu. Müzik marketlerdeki yerini alan single çalışmasında "Say" ve "Ateşler İçinde" adlı iki dans şarkısı var. Hala şarkılarını kliplendirmemiş olan Keremcem, önce şarkıların sevilmesini beklemiş şimdi de hangisine klip çekileceği konusunda kararsız kalmış durumda. Önümüzdeki haftalarda büyük ihtimalle "Say" adlı şarkıya klip gelecek.

Şu günlerde dizi çekiminden dolayı çok yoğun olan Keremcem'i ATV'de yeni başlayan "Elif" adlı dizide izleyebilirsiniz. Sanatçı, ilk bölümüyle büyük beğeni elde eden dizisinin yaz dizisi olmadığını, ilgi sürerse ve başarılı olursa kışında çekimlerinin devam edeceğini söyledi.

Keremcem'in favori şarkısı : Gökhan Türkmen - Büyük İnsan
Burcu : Oğlak