Menü
Mine Ayman: Mineccim'den Haberler: Demet Akalın ve Sadık Karan
25 Ağustos 2008 Pazartesi - 11:46 GMT
Demet Akalın

Şu günlerde son albümüyle ve özellikle "Bebek" adlı şarkısıyla çok sevilen Demet Akalın, başarısının sırrını açıkladı. Başarısını, güzel şarkılara ve ekibine borçlu olduğunu söyleyen Demet Akalın, "Bebek" adlı şarkısının bu denli başarılı olup, bütün şarkıların üzerine çıkacağını albüm çıkmadan önce biliyormuş zaten. Bu yazın da kraliçesi olduğunu söyleyen Demet Akalın, kral da Serdar Ortaç'tır dedi.

Gittiği bütün mekanlarda sürekli "Bebek" ve "Şeytan"ın çalındığını, bundan büyük keyif aldığını söyleyen Demet Akalın, şimdiden bir sonraki albümü için şarkı toplamaya başlamış bile. Son albümünde Serdar Ortaç'la çalışmayan Demet Akalın, "aramızda hiçbir sorun yok, bir sonraki albümümde mutlaka kendisiyle tekrar çalışmak istiyorum" dedi. Bu hafta itibariyle ekranlarda Demet Akalın'ı "Selam Söyle" adlı şarkısına çekilen konser klibiyle izlemeye başlayacağız. Konser yoğunluğu nedeniyle klip çekimiyle ilgilenemediğini, ama Eylül ayında ardı ardına kliplerinin ekranda olacağını söyleyen sanatçı, albümündeki slow şarkılarla da çok iddialı. "Gururum" ve "Aldatıldım" adlı şarkılara bol ağlatacak klipler çekecekmiş. Ramazan Bayramı'nda ise, "Dans Et" adlı şarkısının klibiyle ekranda olacak sanatçı sevenlerini klibe doyuracak.

Demet Akalın'ın favori şarkısı : Deniz Seki - Aptal
Burcu : Boğa
Sadık Karan

Sözü ve müziği kendisine ait olan "Aman" adlı şarkıyla çok sevilen Sadık Karan, bu şarkıyı çok sıkıntılı ve sinirli bir anında sabaha karşı yazmış. Şarkıda da söylediği gibi, üzerine çok gelmişler ve ortaya bu şarkının sözleri çıkmış. Kurgu şarkılardan hoşlanmayan Sadık Karan, "bir şarkı samimiyse, gerçekten yaşanmış ve hissedilmişse seviliyor zaten" diyor. Mutluyken şarkı yazamadığını söyleyen sanatçı, "şarkı yazarken mutsuzlukla besleniyorum" dedi.

Son albümünde sekiz tane şarkının sözü müziği kendisine ait, bir şarkıyı Çisel Onat'la beraber yazmışlar. Ayrıca, Emre Bayar'a ve Aslı Zen Yentur'a ait iki şarkı var albümde. İkinci klip için kararsız olan sanatçı, Eylül ayında ikinci klibin ekranlarda olacağını söyledi. Albümde, "Bekleyenim var", "Aşk Böyle Olmaz" ve "Para Versen Üstüne" adlı şarkıların öne çıktığını, bu şarkılardan birine ikinci klibin geleceğini söyledi.

Sadık Karan'ın favori şarkısı : Deniz Seki - Aptal
Burcu : Boğa