Menü
Yeni Albüm : Can: "Şaka Maka"
23 Şubat 2009 Pazartesi - 17:54 GMT
Can

Müziğin boyutu değişiyor! Kabullenmeye Hazır mısın? Can henüz 26 yaşında. Daha küçük bir çocukken katıldığı okul korolarında birincilikler kazanmış. Müzik öğretmenlerinin de desteğiyle kendi kendine klavye kullanmayı öğrenip bu başarısını daha ileriye taşımış...

Üniversite öğrenimini sürdürdüğü yıllarda, müziğe profesyonel anlamda daha da yakınlaşmış.Vokal olmanın dışında, özel ilgi duyduğu müziğin mutfağını öğrenme çabaları ona aynı zamanda müzisyen kimliği kazandırmış.

Sonraları, pek çok sanatçının (Betül Demir, Berksan, Yıldız Kaplan, v.s) albümünde aranjörlük ve radyolarda remixer olarak çalışmış.. Bu arada Lassa, Siemens gibi önemli markaların reklam müziklerini hazırlamış. 2007 yılında yeni yayın dönemine giren Star Tv'nin jingle'larını besteleyip, düzenledi.

Can şimdi, tek başına katettiği bu yolun sonunda, daha önce birçok başarılı projede imzası bulunan prodüktör Ceyhan Çandır'la tanışması ve ardından, aranjör Mehmet Andiçen ortaklığıyla hazırladıkları elektronik pop tarzında "ŞAKA MAKA" adlı albümle, kendi başarı öyküsünü gerçekleştirdi.

"Şaka Maka", Yaşar Kekeva Plak etiketiyle müzik marketlerde...