Menü
Yeni Albüm : Erkan Güleryüz: "Yegane"
26 Nisan 2009 Pazar - 17:19 GMT
Erkan Güleryüz

Erkan Güleryüz yepyeni albümü "Yegane" ile çok konuşulacak. Sezen Aksu'dan iki şarkının ve sözleri Kenan Doğulu'ya ait muhteşem bir şarkının da yer aldığı oldukça iddialı bir proje hazırlayan Erkan Güleryüz, "aynı albümde iki büyük sanatçıdan söz ve beste alabilmek büyük bir şans, sanırım son dönemde bu kadar çok değerli ismi bir araya getirebilen yegane albüm bu" diyor.

"Yegane"nin prodüktörlüğünü Sude Bilge Demir üstlendi. Düzenlemeleri Mustafa Ceceli, Ozan Çolakoğlu, Serkan Dinçer, Sinan Ceceli imzasını taşıyan, mix ve mastering çalışmalarını Barış Büyük'ün gerçekleştirdiği albümün hazırlıkları stüdyo Sarıev'de tamamlandı. Beste ve sözlerinin dışında bu albümde düzenleme de yapan sanatçının bu konuda da başarılı olduğunu gözlerden kaçmayacak.

Albümün ilk videosu, aynı zamanda albümün isim şarkısı ve bir Sezen Aksu bestesi olan "Yegane" için çekildi. Yönetmenliğini Süleyman Yüksel'in üstlendiği klip Film Sokağı Stüdyolarında gerçekleştirildi. Performans klibi çeken Erkan Güleryüz'e ünlü manken Elif Ece Uzun'da eşlik etti.
Erkan Güleryüz

Erkan Güleryüz - Yegane

Kanatsız Melek
Söz: Sadettin Dayıoğlu Müzik: Erkan Güleryüz
Sahibinden Kiralık
Söz & Müzik: Serkan Dinçer
Yegane
Söz & Müzik: Sezen Aksu
İtiraf Et
Söz: Sude Bilge Demir Müzik: Erkan Güleryüz
Karambol
Söz: Kenan Doğulu Müzik: Bülent Sert
Ateşle Oynama
Söz & Müzik: Sezen Aksu
Deli Aşk
Söz: Sude Bilge Demir, Sadettin Dayıoğlu Müzik: Erkan Güleryüz
Paradox
Söz & Müzik:Erkan Güleryüz
Menekşeler Küskün
Söz: Zeki Güner Müzik: Elcil Gürel Göçtü
Karambol (R&B Version)
Söz:Kenan Doğulu