Menü
Yeni Albüm : Altay'dan: "Sana Bayılıyorum"
07 Mayıs 2009 Perşembe - 00:08 GMT
Altay

Gecelerin prensi Altay, yedinci albümü olan "SANA BAYILIYORUM"u tamamladı. Birbirinden güzel hit şarkıların bulunduğu iddialı albüm, Avrupa Müzik markasıyla müzik marketlerdeki yerini aldı. Eğlence dünyasının da merakla beklediği albüm, şimdiden hit olma yolunda...

Müzik dünyasına adım attığı ilk günden bu yana kendine özgü tarzıyla ayrı bir yer edinen Altay, bir yıllık aradan sonra yeniden sevenlerinin karşısında. Daha önceki 6 albümüyle gündemdeki yerini hiçbir zaman kaybetmeyen sanatçı, her yaz döneminde olduğu gibi bu yaz da yine kasıp kavuracak. Eğlence dünyasının nabzını elinde tutan Altay, özellikle yazlık mekanların yine vazgeçilmezi olacak.

Altay, "ayrılık ve eğlence bir arada" dediği albümünde aranjör olarak Suat Aydoğan ile çalıştı. Her yeni albümünün çıkışını hareketli bir şarkıyla yapmayı tercih eden Altay, bu kez farklı bir yol seçti. Albüm henüz müzik marketlerdeki yerini almadan, ilk video klip "GİDECEKSEN" adlı şarkıya çekildi. Yazın geldiği şu günlerde, geçip giden bunaltıcı kış mevsiminin ağırlığını üzerimizden atarken geçmişe son bir kez daha bakıp soru sormamızı ve bitenlerle yüzleşmemizi sağlayan Altay, çıkış şarkısıyla bir hayli iddialı. "Hayallerim vardı benim, umutlarım vardı benim, al hepsini al GİDECEKSEN" dizeleriyle seslenen Altay'ın klibini ünlü yönetmen Kemal Başbuğ çekti. İstanbul'da çekilen klip, bu hafta müzik kanallarında gösterilmeye başlayacak.

Albümde hem ayrılığa dair hem de eğlencenin sonsuz ritmini yakalayabileceğiniz 13 şarkı yer alıyor:

Altay

Gideceksen
Söz & Müzik: Altay Biber, Fettah Can
Sana Bayılıyorum
Söz & Müzik: Murat Güneş
Kim Yalan Söylüyorsa
Söz & Müzik: Emirkan
İnşallah
Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı
Serserim
Söz & Müzik: Mert Ekren
Eyvah
Söz & Müzik: Murat Güneş
Tarih Yazacaksın
Söz & Müzik: Mert Ekren
Sevmiyorum
Söz & Müzik: Mert Ekren
Serseri Mayın
Söz & Müzik: Mert Ekren
İsabet Olmuş
Söz & Müzik: Soner Sarıkabadayı
Dikkat Dikkat
Söz & Müzik: Altay Biber
Bay Bay
Söz & Müzik: Altay Biber, Fettah Can
Tekrar
Söz & Müzik: Altay Biber