Menü
Yeni Albüm : Emre Aydın'dan yeni albüm: "KAĞIT EVLER"
16 Mart 2010 Salı - 12:35 GMT
Emre Aydın

2006 yılında yayınladığı ilk solo albümü AFİLİ YALNIZLIK'ın ardından geçen 4 yıl boyunca yeni albümünün çıkışı merakla beklenen emreaydın "KAĞIT EVLER" albümü ile müzikseverlerle buluştu.

"AFİLİ YALNIZLIK" albümüne çektiği 6 kliple yılları aradan kaldıran ve her geçen gün sanki yeni albüm çıkarmışçasına bir başka şarkısını keşfettiğimiz emreaydın; Sony Music ile yaptığı albüm yapım ve menajerlik anlaşmasının hemen ardından yeni albümünün kayıtlarını İsveç'te "Kelly Clarkson, Eagle Eye Cherry, Sinead O'Connor, Santana gibi dünyaca ünlü sanatçıların da albüm kayıtlarını yaptığı "Mr Radar Music Stüdyoları" nda Mats Valentin Prodüktörlüğünde yaptı.

Yaklaşık 3 aylık bir stüdyo sürecinden sonra kayıtları tamamlanan "KAĞIT EVLER" albümündeki Cemali'nin unutulmaz parçası "Duymak İstiyorum" şarkısı dışındaki bütün şarkılar ilk albümü "Afili Yalnızlık"ta da olduğu gibi yine söz- müzik emreaydın imzası taşıyor.

Genel olarak unutmak konsepti üzerinde yoğunlaşan albümün çıkış şarkısı İskender Paydaş ve Mats Valentin prodüktörlüğünde hazırlanan "BU YAĞMURLAR", yayınlandıktan 2 gün sonra en büyük yasal satış platformlarından www.ttnetmuzik.com.tr'de en çok indirilen ve dinlenilen şarkı olarak bir rekora imza attı ve Çatalca'da özel olarak oluşturulan plato ve ormanda 20 saatlik yorucu bir çalışmanın ardından oldukça farklı bir konseptte Murad Küçük yönetmenliğinde kliplendirilmesi ile radyolar ve müzik kanallarında da en çok yayınlanan şarkı olarak zirveye yerleşti.

1 Nisan’da Sony Music etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alan "Kağıt Evler" albümü için emreaydın "Benim çok içime sinen, dinlemekten keyif aldığım dinleyicilerinde benimle aynı fikri paylaşacaklarına inandığım bir albüm oldu. Albüm çıkışına kadar olan bu uzun süreçte beni yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.