Menü
Mine Ayman: Hakikaten Hande'ye neler oluyor?
21 Nisan 2010 Çarşamba - 17:39 GMT
Hande Yener

Hande Yener'in olaylı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümün ismi "Hande'ye Neler Oluyor"... Kendi hayatının karışıklığını bu albüm adı o kadar iyi anlatmış ki! Hande Yener, Türkiye'nin skandallar kraliçesi olma yolunda hızla ilerliyor ve bu günlerde ne yaparsa, ne söylerse olay oluyor.

Hande Yener'i ilk tanıdığımızda kendi halinde bir sanatçı adayıydı ama güzel bir sese sahip olduğu için ve albümünde çok güzel şarkılar olduğu için çok kısa sürede sevilen sanatçılardan biri olmayı başardı. "Yalanın Batsın" diyerek geniş bir kitleye ulaştı. Sonrasında da başarıları devam etti; "Sen Yoluna Ben Yoluma", "Küs", "Kırmızı", "Acele Etme", "Hoş Geldiniz", "Acı Veriyor" "Kelepçe", "Kim Bilebilir Aşkı", "Aşkın Ateşi" derken birden Hande'ye bir şeyler olmaya başladı. Belki ün ve paranın getirdiği, belki de çevresinin değişmesiyle gelen etkilerle Hande tarzından sıkıldı ve bunu her yerde dile getirdi. Eski dinleyicisini fazlasıyla üzecek laflar etti ve en önemlisi de bir daha asla eski tarzına dönmeyeceğini, eski tarzından ve eski şarkılarından nerdeyse nefret ettiğini söyledi. Bu kadar başarılı işler yapıp sonra onları yok saymak son derece yanlış bir hareketti, yanlış yaptığını ilerde anlayacak ve söylediği lafların hepsini yemek zorunda kalacaktı!

Hande Yener

Ve belki de ilk ciddi soruyu sordu kendine, Nasıl Delirdim? Bu albümle birlikte tarzı değişen Hande Yener yeniden gündem olmayı başardı ve albümdeki "Romeo" şarkısı harikalar yarattı. Şarkı o kadar güzeldi ki Hande'nin elektronik müziğe geçmesi her ne kadar çok konuşulsa ve eleştirilse de genel anlamda başarılı olmuş oldu. Aynı zamanda Sezen Aksu şarkısı "Kibir" de albüme çok şey kattı. Ama bu şarkılar dışında albümden hit çıkmadı. Hande, bir sonraki albümünde yolculuğuna bu kez "Hipnoz" ile devam etti, bu şarkı her ne kadar ilk başta dikkat çekse de etkisi uzun sürmedi ve albümden başka bir hitin de çıkmayışı albümü başarısız albümler arasına soktu. Bu başarısızlığın ardından Avrupa Müzik ile anlaşan Hande Yener, "Hayrola" adlı albümü ile aynı tarzına inatla devam etti. Avrupa Müzik ilk başta Hande Yener'e çok güvendi ve inanılmaz yatırım yaptı ama sonra anladılar ki bu albümden ve bu tarzdan bir şey olmaz. Bu albümde, ikinci klibi çekecek kadar güzel başka bir şarkı bulamadıkları için de başka klip çekmediler. Klip çekilmediği için de Hande Yener ile sorun yaşamaya başladılar. Avrupa Müzik bu albümü çöpe atıp yeni ve eski tarzda bir albüm yapmak istedi Hande Yener'e ama Hande "hayır" dedi ve sözleşmesi olduğu halde Avrupa Müzik'ten ayrılıp menajer Polat Yağcı'nın kurmuş olduğu Poll Production ile yeni albüm için anlaştı. Avrupa Müzik'e yapmadığı eski tarz albümü bu şirketle yapmaya karar verdi. Çok hızlı bir şekilde organize olundu, yeni albümünde sadece Sinan Akçıl ile çalıştı ve ortaya eski ile son tarzının karışımı bir albüm çıktı!

Hande'nin son durumu;

*Avrupa Müzik ile mahkemelik ve albüm yapma borcu var, bakalım bu süreç nasıl sonuçlanacak.

*Yeni albümü 1 Nisan'da çıktı ve albüm şu anda en çok satanlar arasında yani albüme ilgi var.

*Sinan Akçıl ile çalıştı ve aralarında aşk dedikoduları çıktı. Hala, her gün bu konuyla ilgili haberler çıkıyor. Bir yandan bu ilişkiyi inkar eden Hande Yener, bir yandan da, "Sinan Akçıl ile aramızda her şey süper devam ediyor" gibi imalı açıklamalar yapıyor!

*Büyük aşkı, Romeo'su Kadir Doğulu ile bu dedikodular üzerine ayrıldılar. Her ne kadar sebep bu değil dese de ayrılığın tam da Sinan Akçıl meselesinden sonra gerçekleşmesi ve Kadir Doğulu'nun "aldatıldım" tarzında açıklamaları kafalarda şüphe bırakmıyor değil!

*Hande Yener aynı anda 2 klip ile ekranlarda olacak. "Yasak Aşk" ve "Sopa" adlı şarkılara aynı anda klip çeken sanatçı, bu klipleri birbirine mixletip aynı anda tek klip gibi yayınlatmayı planlıyor.

*Albümle ilgili şarkı yorumlarıma gelince; çıkış şarkıları olan "Yasak Aşk" ve "Sopa" birbirine müzik olarak çok benzeyen şarkılar ve açıkçası beni çok da fazla etkilemediler. "Sopa" adlı şarkının sözleri yüzünden biraz daha etkileyici ve akılda kalıcı olduğunu söyleyebilirim. Albümde en sevdiğim ve eğlendiğim şarkı "Bodrum" ve bu şarkı Hande'nin eski günlerini biraz olsun hatırlatabiliyor. Şarkı çok hızlı bir şekilde dilinize yapışıyor ve duyduğum anda dans etmemi sağlıyor. İçinde Latin ezgileri de olan bu şarkının bu yaz çok çalınacağını ve diğer şarkılarını geçeceğini düşünüyorum. Albümde "Neden Ayrıldık" ismindeki şarkı da yine eski Hande'yi hatırlatan "Acı Veriyor" tarzında bir şarkı. "Bir Gideni Mi Var" adlı şarkı da hoşuma gitti ama bu şarkılar dışında albümdeki şarkıların -albümdeki bir şarkıdan etkilenerek- "hepsi Çöp" diyebilirim.