Menü
Röportaj : Yasemin Pulat'tan "BAŞINA BUYRUK ŞARKILAR"
27 Eylül 2011 Salı - 01:23 GMT
Yasemin Pulat

Yasemin Pulat ve "BAŞINA BUYRUK ŞARKILAR"...Bu bir albüm değil, çeşitli periyodlarla çıkacak olan tek şarkılık projeler... Sadece digital ortamda satılacak olan, müzik marketlerde hiç yer almayacak olan çalışmalar... Bunlar "BAŞINA BUYRUK ŞARKILAR"... Yazarımız Mine Ayman sordu, Yasemin Pulat anlattı...

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladınız ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldınız?

Kendimi bildim bileli sanırım, müzik hep vardı hayatımda. Albüm yapmaya daha önce birkaç kez karar verdim ve hatta yaptım da ama ortaya çıkan resmi sevmedim ve yayınlamadım bu yüzden. Siz ikna olmadığınız zaman kimseyi ikna edemezsiniz ya, beni ikna etmedi ortaya çıkan çalışma. Ve bir şey eğer istediğim gibi olmadıysa ondan vazgeçmem zor olmuyor.

"Diyorum" adlı müzik sektörüne giriş şarkınızı ne zaman yazdınız ve bir hikayesi var mı?

Sanırım en az sekiz yıl olmuştur "Diyorum"u yazalı. Hayatımın bir dönemine ait olan şarkılardan biridir. Dönem şarkısıdır yani. Sıkıldığım, bunaldığım, kaçıp gitmek istediğim bir andı.

Yasemin Pulat

İlk olarak single yaptınız, ilerleyen zamanlarda albüm yapmayı düşünüyor musunuz?

Single yapmadım aslında. Albüm de yapmadım. "Başına buyruk şarkılar" bunlar. Periyodik aralıklarla sadece dijital ortamda satışa sunuluyorlar.

Şarkı söylerken tarzından etkilendiğiniz isimler oldu mu?

Hayır yok. Kendi tarzımı seviyorum.

İkinci şarkınızı ne zaman dinlemeye başlayacağız, nasıl bir şarkı olacak?

Ekim ayı içinde yayında olacak. Aynı döneme ait olan şarkılardan biri olacak yine. Aslında bunlar vazgeçtiğim albümün şarkıları. Şimdi gün ışığına çıkıyorlar.

Sizi ilk söz yazarı olarak tanıdık, şu günlerde başka isimlerin albümünde çıkacak şarkılarınız var mı?

Bir süredir kendime şarkı yapıyordum açıkçası ama özledim tabii başka albümlerde de çalışmayı. Şu anda devam eden çalışmalar var, yakında piyasada olacak yeni şarkılarım.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?

MFÖ, Teoman, Şebnem Ferah, Duman, Feridun Düzağaç, Emre Aydın gibi kendi sözünü yazıp kendi müziğini söyleyen isimler var çok sevdiğim. Popüler işleri sevmiyorum ve dinlemiyorum da zaten. Popüler olma çabasıyla yapılmış olan işler tatmin etmiyor beni ve ilgimi çekmiyorlar.

Eurovision şarkı yarışmasına sizce bu sene kim katılmalı?

Şebnem Ferah olabilir mesela.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projeniz olacak mı?

Evet devam eden işler var, örneğin www.gazetesiz.com.tr'de günlük köşe yazılarım devam ediyor. Yeni kitabım çıkıyor çok yakında. Ayrıca "Sana Yazdım" isimli çalışmamı proje haline getirmeyi ve aslında albümünü yapmayı düşünüyoruz. Bir televizyon projem var tüm bunların yanı sıra görüşmeleri devam eden. Böyle işte