Menü
Röportaj : Yeşim Salkım "Piyango"sunu anlattı!
23 Ekim 2011 Pazar - 17:33 GMT
Yeşim Salkım

Söz ve müziği Gülşen'e düzenlemesi Ozan Çolakoğlu'na ait "Piyango" isimli single çalışması ve bu şarkıya çektiği kliple adından söz ettiren Yeşim Salkım, yazarımız Mine Ayman'ın sorularını yanıtladı: "Single çıkarmaya devam edeceğim. Müzik kariyerim bundan sonra 3 aylık periyodlarla tek şarkılık albümler olarak devam edecek."

"Piyango" adlı şarkı ille sevenlerinize sürpriz yaptınız, bu şarkının size ulaşma hikayesini anlatır mısınız?

Ben "İstanbul'da Aşk" isimli albümüme tekrar pr çalışması yapmak istedim. Ekip arkadaşlarım Rana ve sen yeni bir şarkı yapmam gerektiği konusunda beni ikna ettiniz :) "Gülşen'den şarkı almaz mısınız" sorusu da sizden geldi. Gülşen son dönemde parlayan bir yıldız. Hem yorumculuğu çok iyi hem de şarkıları. Bana da sıcak geldi bu fikir ve Gülşen'i aradım.

Piyango'nun hazırlık aşaması ne kadar sürdü? Gülşe ve Ozan Çolakoğlu ile bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edecek misiniz?

Gülşen'le konuştuktan 1 - 2 hafta sonra nakaratını yazdım diye bir mesaj aldım. Hemen aradım tabii Gülşen'i. Sonra da düzenleme ve okumalar yaklaşık 1 - 1.5 aylık bir süreç aldı. Ozan'la daha önce de çalışmıştım. Bir çok şarkımız var. Gülşen de işinde çok titiz. Tabii ki isterim tekrar çalışmak.

Bundan sonra müzik hayatınıza yine single'la mı yoksa albümle mi devam edeceksiniz?

Single çıkarmaya devam edeceğim. Müzik kariyerim bundan sonra 3 aylık periyodlarla tek şarkılık albümler olarak devam edecek.

Son dönemde sanatçıların çoğunlukla single çıkartmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çok haklılar çünkü artık herkes albümünü kendi yapıyor. Bir albümde 10 şarkının yer aldığını düşünürseniz bu ciddi anlamda bir bütçe tutuyor. Bu 10 şarkıdan sadece 1 - 2 tanesini tanıtabiliyorsunuz. Diğer şarkılara yazık oluyor.

Şu günlerde "Piyango" adlı şarkınızın klibi ile ekranlardasınız, klip çekiminiz nasıl geçti? Kendi gelinliğinizi yeniden klip için giymeniz sizde nasıl bir duygu uyandırdı?

Klibimi Burak Ertaş çekti. Çok keyifliydi çekimler. Kendi gelinliğimi yeniden giymek değil ama gelinliğin içine yeniden girebilmek müthiş bir duyguydu :)

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?

Son dönemlerde çıkan albümlerden; Gülşen, Yalın, Model, Ajda Pekkan, Tarkan ve Bülent Ersoy'un albümleri ve şarkıları çok güzel.

Eurovision şarkı yarışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yarışmaya katılmayı hiç düşündünüz mü ve sizce bu sene bu yarışmaya kim katılmalı?

Ben düşünmedim. Bizim ülkemiz için çok önemlidir Eurovision. Son dönemlerde sadece ses değil show da gerektiren bir durum oluştu. Hande Yener ve Gülşen bizi iyi temsil edecektir.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projeniz olacak mı?

Bayağı yoğun günler beni bekliyor. Yakında provalarına başlayacağımız müzikal var. Yazın çekimlerini tamamladığımız sinema filmi var. Bir de şimdiden, 3 ay sonra çıkaracağım single için şarkı arayışlarına başladım.