Menü
Röportaj : "Babutsa artık bir marka..."
22 Kasım 2011 Salı - 00:55 GMT
Babutsa

"Yanayım Yanayım" ve "Tabi Güzelim"den sonra yeni albümleri "Kestane" ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanan Babutsa, yazarımız Mine Ayman'ın sorularını yanıtladı: "Babutsa bu albümde daha değişik projelerle, konserlerde daha zengin bir kadro ile show yapacağı için grubun kurucusu Soner ve Ali ile yoluna devam edecektir."

Babutsa grubu yeni albümle birlikte yoluna artık 2 kişi olarak devam ediyor, bu değişikliğin sebebini anlatır mısınız?

Babutsa bir proje olarak başlamış ve ilk albümde aramıza bir kızın alınması istenmişti bu yüzden 3 kişi olarak başladık, daha sonra single olarak çıkardığımız "Tabi Güzelim"de bu 3'lü devam etti fakat şu günlerde çıkacak olan albümümüzü 2'li olarak devam ettirme kararı şirket tarafından alındı. Babutsa bu albümde daha değişik projelerle, konserlerde daha zengin bir kadro ile show yapacağı için grubun kurucusu Soner ve Ali ile yoluna devam edecektir.

İlerde yeniden aranıza bir bayan solistin katılması mümkün olur mu yoksa müzik hayatınıza artık hep 2 kişi mi devam edeceksiniz?

Bu soruya şöyle cevap verebilirim, Babutsa'nın kadrosunda bayan vokalist olacak, bayan dansçı da olacak ama Babutsa hep 2 kişi olarak medya davetlerine katılacak.

"Kestane" adlı albümünüzde kimlerle çalıştınız? İlk albüme göre şarkılar açısından farklılıklar var mı?

Albümün tüm aranjeleri Babutsa'dan Soner tarafından yapıldı.Londra'da bulunan stüdyosunda yapılan kayıtlar İstanbul'da SMS Stüdyosu'nda devam etti. Fettah Can, Bora Serbülent, Ali Sönmez, Harun Erkezen, Dj Han, Tomakinler gibi sanatçı dostlarımızla çalıştık. İlk albümden daha farklı, daha bilinçli yapılmış şarkılarla Babutsa stilini fazla bozmadı.

İlk albümünüzdeki "Yanayım Yanayım" adlı şarkınızla çok büyük başarı kazandınız ve çok sevildiniz, sonra başarınızı "Tabi Güzelim"le sürdürdünüz. "Kestane" adlı şarkınız çok yeni daha ama sizce nasıl bir başarı elde edeceksiniz?

Babutsa artık bir marka olmuştur, halkımızın kabullendiği sevdiği bir gruptur, bu en zor olanıydı ve bunu "Yanayım" şarkısıyla başardı. Artık grubun kendine özgü bir soundu, bir tarzı var bu yüzden "Kestane" şarkısının da çok sevileceğine eminiz. Yeni albümdeki tüm şarkılar birbirinden güzel o yüzden birçok sürprizlerle karşı karşıya olabiliriz.

İlk klip "Kestane" şarkınıza geldi, ikinci klip şarkısı belli oldu mu ve sizce albümde hangi şarkılar yakında ön plana çıkacak?

İkinci klip şarkımız slow şarkımız "Dayanamam"a çekilecek. Duygusal şarkılarda da başarılı olduğumuzu göstermek istiyoruz.

İngiltere'de yaşıyorsunuz ve sadece konserler ve promosyon dönemi için Türkiye'ye geliyorsunuz, oradayken Türkiye'deki şarkıları takip ediyor musunuz? Son dönemde beğendiğiniz ve dilinize takılan şarkılar var mı?

İngiltere'de yaşıyoruz ama yine Türk tv.sini ve radyolarını internetten dinliyoruz. Şu günlerde en çok kafama takılan Gökhan Tepe'nin "Yalan" şarkısı. Çok güzel yorumlamış.

Türkiye'de ve dünyada en beğendiğiniz ve takip ettiğiniz sanatçılar kimler?

Candan Ercetin, M.F.O, Bruno Mars, Jessie J, Rihanna gibi sanatçılar.

Müzik dışında yapmayı planladığınız başka bir proje var mı?

Mesela BABUTSA SHOW olabilir....