Menü
Röportaj : Çağrı: "Müzikle uğraşmak tek hayalimdi"
17 Şubat 2012 Cuma - 14:35 GMT
Çağrı

"Kapıyı Kapat" isimli şarkısıyla müzik dünyasına çok başarılı bir giriş yapan ve "Bana Dokunma" isimli yeni single çalışmasını geçtiğimiz aylarda müzik marketlere sunan Çağrı, yazarımız Mine Ayman'la keyifli bir röportaj gerçekleştirdi: "Bundan sonra çok şarkılı albümler değil, birer ikişer şarkılık single'lar yapmak istiyorum. Bu şekilde hem şarkılara klip çekme imkanım hem de daha sık albüm yapabilme şansım oluyor."

Müzikle uğraşmaya ilk ne zaman başladın, müzisyen bir annenin kızı olmanın avantajlarını yaşadın mı?

Müzikle uğraşmak tek hayalimdi, ikinci bir meslek edinme ihtimalini hiç düşünmedim. Bunun sıkıntısını yaşadığım zamanlar da oldu ama başka bir yolu seçtiğimde yaşayabileceğim mutsuzluğu düşününce, iyi ki vazgeçmedim diyorum. Annemin tabii ki desteği oluyor.

Çağrı

Yeni single'in ile yeniden müzik dünyasındasın, bu projenin hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve kimlerle çalıştın?

Hazırlık aşaması yaklaşık bir yıl sürdü. Her iki şarkının söz ve bestesinde Ertuğ Ergin ve ben birlikte çalıştık. Şarkıların düzenlemeleri de Ertuğ'a ait. Bana Dokunma'da aranjör olarak kendisine Hakan Caneroğlu eşlik etti. Yani emin ellerdeydim, bu açıdan her şey çok içime sindi. Kliplere gelince, yine çok uyumlu ve rahat çalıştığım yönetmen arkadaşım Ceyda Sarıhan ile çalıştık. Kısacası dostlar arasında herkesin birbirini çok iyi anladığı bir iş çıktı. Bunun yansıdığını umuyorum.

"Bana Dokunma" küskün ve sinirli bir şarkı, bu şarkıyı kime kızıp yazdın, bir hikayesi var mı?

Herkesin yaşayabileceği anlardan biriydi aslında. Kişi ve durumdan çok kendimi öyle hissetmek beni rahatsız ediyordu. "Bana en iyi şarkı yazmak gelir" dedim ve öyle de oldu. Müziği en fazla bu yüzden seviyorum. Her derde deva...

İlk klip "Bana Dokunma" adlı şarkıya geldi, klip çok renkli ve masal dünyasından çıkmış gibi, bu masalsı klipi kim çekti ve bu fikir kime ait?

Fikir Ceyda Sarıhan'a ait, beraber geliştirdik. Ceyda'yla çalışmak gerçekten çok eğlenceli. Hem işini çok iyi yapıyor, çok disiplinli hem de işine çok aşık... Yönetmen konusunda çok şanslı oldum hep, bu yüzden çok mutluyum. İlk albümde de Teoman Topçu'yla çalışmıştım. İlk üç klibimi çekti. Aynı şekilde onunla çalışmak da çok güzel... İkisi de çok sevdiğim, çok iyi arkadaşlarım.

"Sensiz" adlı duygusal şarkın da kliplenecek mi?

Sensiz'in klibini geçtiğimiz hafta çektik, 24 saatten fazla sürdü. Çok zor şartlar altında çalıştık izleyince anlayacaksınız. Montajı bitmek üzere. Benim en sevdiğim klibim oldu dersem diğerlerine ihanet etmemiş olurum dilerim ama böyle hissediyorum.

"Kapıyı Kapat" adlı şarkınla çok sevildin ve müzik dünyasına çok başarılı bir giriş yaptın, bundan sonra kariyerine nasıl devam etmeyi düşünüyorsun, yeni projelerin var mı?

Öncelikle teşekkür ederim. Bundan sonra çok şarkılı albümler değil, birer ikişer şarkılık single'lar yapmak istiyorum. Bu şekilde hem şarkılara klip çekme imkanım hem de daha sık albüm yapabilme şansım oluyor. Sırada bu şarkılarımı üniversiteli arkadaşlarımla paylaşabileceğim konserler var...

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Çok beğendiğim çok başarılı işler var. Göksel, Halil Sezai ve Can Bonomo'nun albümleri çok iyi bence.

Eurovision şarkı yarışması hakkında ne düşünüyorsun? Sence bu sene yarışacak olan Can Bonomo nasıl bir başarı elde edecek?

Galiba ben yarışmayı ve birilerinin yarıştırılması fikrini sevmiyorum. Çünkü müzik tercihi, her insana ve ruh haline göre değişebilen göreceli bir şey... Can Bonomo'nun kendine has bir tarzı ve duruşu var; son derece başarılı buluyorum. Bizi en iyi şekilde temsil edeceğinden şüphem yok. Başarılarının devamını diliyorum.