Menü
Yeni Albüm : Kent: "NE KADAR MUTLU"
26 Şubat 2012 Pazar - 22:40 GMT
Kent

Bazı şarkılar akustik, serin, sakin, romantik, bazı şarkılar elektronik, sıcak, hareketli, eğlenceli. Kent'in ilk albümü "NE KADAR MUTLU", Arpej Yapım etiketiyle Mart ayında müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor. Abdullah Bülbül (vokal, gitar)ve Seçkin Ara'dan (gitar) oluşan Kent'in "NE KADAR MUTLU" albümünde on şarkı yer alıyor. Şarkıların sözleri Cenk Taner, Murat Çelik, Mehmet Şenol Şişli gibi müzisyenlerden izler taşıyor. Albümdeki şarkıların düzenlemelerini Göktuğ Şenkal ve Arbak Dal yaptı.

"NE KADAR MUTLU" albümündeki şarkılar, aşkları, yalnızlıkları, umudu, hüznü kısacası şehrin ta kendisini anlatıyor. Rock müziğinin geleneksel yapısının korunduğu şarkılar, akustik zemin üzerinde besteledikten sonra günümüz modern elektronik alt yapısı ile kaynaştırılarak oluşturuldu. Özellikle düdük, harmonika, bendir, keman gibi akustik enstürmanlar, Kent şarkılarının vazgeçilmez karakteristik öğeleri.

Albümün ilk video klibi "Hayatın Yolları" isimli şarkıya Eray Mert'in yönetmenliğinde Maslak'ta çekildi. 16 saat süren çalışmalar sonunda tamamlanan video klip, ergonomisi ve hafifliği nedeniyle Türkiye'de ve dünyada henüz kullanılmaya başlanan Red kameranın en son modeli olan "Epic" ile çekildi. Ethem Onur Sevim'in kurgusunu yaptığı klipte, grubun performans görüntüleri, gerçek prova görüntülerinden oluşan samimi ve doğal karelerin ilave edilmesiyle tamamlandı.