Menü
Yeni Albüm : Günseli Deniz "Kalp Ağrısı"
06 Mart 2012 Salı - 14:19 GMT
Günseli Deniz

Uzun bir stüdyo çalışmasının ardından, Günseli Deniz'in kendi söz ve bestelerinin ağırlıkta olduğu ilk albümü, 3 Mart 2012 tarihi itibariyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümüne, albümde ilk kez seslendirdiği ve albümün ruhuna çok uyduğuna inandığı söz ve müziği Sezen Aksu'ya ait "Kalp Ağrısı" şarkısının adını veren Günseli Deniz, düzenlemelerde ise Türk Pop Müziğinde başarılı işlerle adını duyurmuş önemli müzisyenlerle çalıştı.

Günseli Deniz ilk albümü "Kalp Ağrısı" ile müzik dünyasına adım attı. Aşkın hüzünlü olabildiği kadar güçlendiren hallerini anlatan şarkılardan oluşan albüm, albümün ruhuna çok uyan, söz ve bestesi Sezen Aksu'ya ait "Kalp Ağrısı" şarkısı ile aynı adı taşıyor. Günseli Deniz, bu ilk çalışmasında, "Eloğlu" isimli bir başka Sezen Aksu şarkısının akustik versiyonu da olmak üzere, toplam 11 adet yepyeni şarkı seslendiriyor.

Küçük yaşlardan beri müzik eğitimi alan Günseli Deniz, albümünde şarkıcılığının yanı sıra besteci ve söz yazarı olarak müzikseverlerin karşısına çıkıyor. "Kalp Ağrısı"nda yer alan 7 şarkının sözü ve 6 şarkının bestesinde Günseli Deniz'in imzası bulunuyor. Düzenlemelerde ise Mustafa Ceceli, Erdem Kınay, Özgür Buldum, Emrah Karaduman, Ozan Bayraşa gibi Türk Pop Müziği takipçilerinin yakından tanıdığı isimler yer alıyor.

Emel Müftüoğlu'nun kurduğu ML Production etiketiyle çıkan ilk çalışma olma özelliği de taşıyan ve bu anlamda birçok ilki barındıran albümdeki ilk klip de Kalp Ağrısı'na çekildi. Klibin yönetmenliğini ise Dağhan Celayir yaptı.

1. Kalp Ağrısı
Söz - Müzik: Sezen Aksu / Düzenleme: Ozan Bayraşa
2. Anlatamadım
Söz - Müzik: Günseli Deniz / Düzenleme: Erdem Kınay
3. Eski Şarkı
Söz: Günseli Deniz - Müzik: İlker Özcan
Düzenleme: Özgür Buldum, SimoneSello
4. Yalnızım
Söz - Müzik: Günseli Deniz / Düzenleme: Mustafa Ceceli
5. Eloğlu
Söz - Müzik: Sezen Aksu / Düzenleme: Mustafa Ceceli
6. Uyman
Söz: Yunus Emre - Müzik: İlker Özcan / Düzenleme: Mustafa Ceceli
7. Üzülme
Söz - Müzik: Günseli Deniz / Düzenleme: Özgür Buldum
8. Ağla
Söz: Günseli Deniz - Müzik: Günseli Deniz, İlker Özcan
Düzenleme: Erdem Kınay
9. Kısmet
Söz - Müzik: Günseli Deniz / Düzenleme: Emrah Karaduman
10. Yüzleşme
Söz - Müzik: Günseli Deniz / Düzenleme: Özgür Buldum
11. Eloğlu (Akustik)
Söz - Müzik: Sezen Aksu / Düzenleme: Mustafa Ceceli