Menü
Yeni Single : EMİR'den yeni maxi single: "Ateşten Bi Rüzgar"
11 Nisan 2012 Çarşamba - 22:49 GMT
Emir

EMİR, yaklaşık 3 yıllık bir aranın ardından iddialı bir maxi single ile geri dönüyor. "Ateşten Bi Rüzgar" adını verdiği 3 şarkılık maxi single çalışmasında Emir; Yıldız Tilbe, Gülşen, Alper Narman, Onur Özdemir gibi isimlerle çalıştı. Müzik direktörlüğünü Ozan Çolakoğlu'nun üstlendiği albümün çıkış şarkısı "Sudan Sebep", sözlerini Yıldız Tilbe'nin yazdığı bestesini ise Gülşen'in yaptığı sıcak, romantik ve umut dolu bir dans şarkısı.

Emir'in "Herkes kendi hitini seçecek" dediği albümün en eğlenceli parçası "Makine"nin sözleri Alper Narman ve Onur Özdemir'e, müziği ise Gavrilidis Vasilise ait. Harry K'nın bestesi üzerine Yıldız Tilbe'nin şairlik yeteneğini konuşturduğu "Veda Gecesi" ile duygusal bir veda şarkısını seslendiren Emir, bu yazın en çok dinlenecek albümlerinden birine imza attığını belirtiyor.

Kaya Müzik etiketiyle çıkan "Ateşten Bi Rüzgar"ın düzenlemelerini Ozan Çolakoğlu ve Atınç Tombak yaptı. Albüm fotoğrafları için Ergün Turunç'un objektifine poz veren Emir, bugünlerde sevenleriyle yeniden buluşmanın heyecanını yaşıyor.