Menü
Yeni Single : Barkın: "Bilmezdim"
17 Nisan 2012 Salı - 15:29 GMT
Barkın

Barkın 2006 yılında çıkarttığı "Hayata Dair" isimli albümden sonra "Gönlüm Yollarda" isimli albümü ile yoluna devam ediyor. Albüm raflarda yerini birkaç ay önce almasına rağmen Barkın yeni single.ı "Bilmezdim"i de dinleyicileri ile buluşturdu. Geçen hafta yayına giren şarkının söz ve müziği Görkem Özkul'a ait. İnternette 10 milyondan fazla dinlenme oranına sahip şarkının Arajmanını Cihan Sezer yaptı.

Hızlı bir çıkış yapan BARKIN birbiri ardına yaptığı çalışmalarla ilgili "Müzisyenin işi bir albüm yapıp evde oturup beklemek ayda bir konsere gitmek değildir, sürekli üretmek çalışmak zorundadır." dedi. Türkiye'de ve Avrupa'da konserler veren sanatçı haftada 3 gün sahneye çıkıyor. Yıllardır sürdürdüğü bu performansı ile ilgili de şunları söylüyor: "Ben yıllardır sahnede müzik yapıyorum, orkestramda çok önemli müzisyenler var ve beni hiçbir zaman bir başıma bırakmadılar. Etrafınıza bir bakın, defalarca klip çeken şişme haberlerle gündeme gelen kaç kişinin konserleri dolup taşıyor. Ben sınavımı sahnede veririm. Bu gün Türkiye'de tek bir klibi yayınlanmadan benim kadar tanınan başka kimse yok."

Televizyon programları ile ilgili de açıklama yapan sanatçı "Her programa gitmiyorum, insan her çağrıldığı yere gider mi seçici olmalıdır aksi halde ortalıkta dolaşan sıradan biri olur çıkarsınız. Benim dinleyici kitlem bunu asla kabul etmeyecektir. Kaliteli olduğunu düşündüğüm programlara ise katılmaya çalışıyorum."