Menü
Mikrofon Kimde: Frekans Radyo Moda ve Radyo 24'te, Mikrofon Cüneyt Özdemir'de...
14 Mayıs 2012 Pazartesi - 10:22 GMT
Cüneyt Özdemir

Frekansımız Radyo Moda ve Radyo 24'te, mikrofonumuz "İnteraktif bir şekilde dinleyicilerle Türkiye'nin gündeminde olanları programda konuşmak çok güzel. Gündemi belirlemek, halkın sesi olmak, gazeteci ve köşe yazarlarıyla ülke meselelerini konuşmak, haberin içinde olmak benim için daha önemli..." diyen Cüneyt Özdemir'de...

Ne zamandan beri radyo programı yapıyorsun? Radyoculuğa nasıl başladın?

Yıl 1994 Erzurum'da mikrofonun karşısında buldum kendimi, 1995'te İstanbul'da soluğu aldım, Star radyolar grubunda önce Lokum FM'de daha sonra Süper FM'de Türkiye'nin kuşu Cankuş ve Kültür Mantarı programlarını yaptım. Askerlikte bile radyodan kopamadım, Derecik radyo TV'de askerlik görevimi yaptım, askerlik dönüşü 90.5 Radyo ExtraTürk'te Rıdvan Dilmen'le spor programı yaptık. 2005 yılında TGRT FM ve TGRT Haber'de, radyo programcılığından bir anda lig ve Avrupa maçlarını anlatan ve haber sunan birine dönüştüm. Son durağım Radyo 24 ve Radyo Moda oldu, 18 yıl geçmiş kısacası.

Seni ilk defa dinleyecek olan birine program tarzını nasıl anlatırdın?

Samimiyim, içtenim, olduğum gibiyim.

Cüneyt Özdemir

Hem Radyo Moda'da hem de Radyo 24'de çok farklı tarzlarda yayın yapıyorsun, en çok hangi programını yaparken keyif alıyorsun?

Her ikisi de keyifli ama.. şu bir gerçek ki Radyo 24'te yaptığım Haber Hattı programından daha çok keyif alıyorum çünkü hayatı haber olarak görüyorum, hele ki İstanbul gibi bir metropolde her anımız haber, interaktif bir şekilde dinleyicilerle Türkiye'nin gündeminde olanları programda konuşmak çok güzel. Gündemi belirlemek, halkın sesi olmak, gazeteci ve köşe yazarlarıyla ülke meselelerini konuşmak, haberin içinde olmak benim için daha önemli... Radyo Moda'da ise en sevdiğim şarkıları ve sanatçıları programımda konuk ediyorum, mesai saati bitimine yakın haberin içinden çıkıp şarkılarla eğlenmek hoşuma gidiyor.

Yaşadığın ilginç bir radyo anını anlatır mısın?

En yakın zamanda bir örnek vereyim, gazeteci yazar Yavuz Semerci yine gazeteci yazar Zafer Arapkirli ve Kerimcan Kamal gibi meslekteki abilerimle yılbaşı özel programını unutamam çünkü o programda her birimiz haberci kimliğimizden sıyrılarak yayın esnasında stüdyoda misket oynayıp halay çekmiş, hatta Frank Sinatra'dan My Way'i söylemiştik.

Şu sıralar programınızda çalmaktan en çok keyif aldığın sanatçılar hangileri? 

Eflatun - Emir - Emre Kaya - Kenan Doğulu - Nedim Zeper

Şu sıralar eleştirdiğin ve programınızda çalmadığın ya da çalmaktan keyif almadığın şarkılar hangileri?

Şarkılar eğer güzelse çalarım, kötü şarkıyı ve sanatçıyı çalmam.

Senin için en özel şarkı hangisi? 

İlhan İrem şarkılarının hepsi özeldir benim için.

Son çıkan albümler arasında en başarılı olanlar sence hangileri?

Murat Boz'un son albümü oldukça başarılı, yine Sinan Akçıl'ın da son albümü de oldukça keyifli.

Başarılı olamayan albümler sizce hangileri?

Başarılı olamayan albümü burada söylemek istemem çünkü her albüm için verilen büyük bir emek var, buna saygımdan dolayı cevap vermeyeyim.

Son çıkan albümlerin içinde, yakında fark edileceğini düşündüğün bir şarkı keşfin var mı?

Emre Kaya "Toz " ve Nedim Zeper "Oysa Sen" bence keşfedilmeyi bekliyor.

Sence bu sene Eurovision şarkı yarışmasında Can Bonomo nasıl bir başarı elde edecek?

İlk 10'un içinde olacağını düşünüyorum, birincilik zor ama Can'ın bir tarzı var onu Avrupa'ya gösterecek olması önemli, ha bir de umarım geçen seneki gibi elemelerde Baltık ülkelerinin olduğu gruba düşmeyelim yoksa yine bir hayal kırıklığı yaşayabiliriz!

Radyo dünyasında beğendiğin programcılar kimler?

Umay Aygut Özdemir'in sunduğu "Hayat Ağacı" isimli programı çok başarılı buluyorum (eşim olduğu için söylemiyorum:)) bir de Teoman Hekimoğlu'nun sunduğu "Şiirli Kent" programını beğenerek dinliyorum.

Şu günlerde yapmayı planladığın başka projelerin var mı? 

Evet var, televizyon ile ilgili... farklı bir format haber-talkshow üzerine bir program yapmayı düşünüyorum, hayırlısı bakalım.

KÜNYE

Radyo Adı : 91.6 Radyo 24 ve 96.8 Radyo Moda
Program Adı : Cüneyt Özdemir ile Haber hattı (Radyo 24)
Program Günleri : Hafta içi her gün
Program Saatleri : 10:00-12:00 Radyo 24 - 16:00-18:00 Radyo Moda
Burcu : Başak
İletişim : cuneyt.ozdemir@gazeteport.com twitter:@cuneytozdemir_

CÜNEYT ÖZDEMİR – MODA 5

1- Eflatun - Çıkmaz Sokaklar
2- Emir - Sudan Sebep
3- Emre Kaya - Toz
4- Kenan Doğulu - Bal Gibi
5- Nedim Zeper - Oysa Sen