Menü
Yeni Single : Alex "YALNIZ VE SERSERİ"
08 Ekim 2012 Pazartesi - 13:14 GMT
Alex

Renkli kişiliği ve özgün sesi ile en etkileyici sahne performanslarına imza atan ALEX'in, 2 yıl sonra DMC etiketiyle "Yalnız ve Serseri" çalışması Ekim ayında raflarda yerini aldı. 2 şarkı ve versiyonları ile toplam 5 şarkının yer aldığı akustik tınıların yoğunlukta olduğu single'da, Cansu Kurtçu'nun söz ve bestesini yazdığı albüme adını veren "Yalnız Serseri" dışında yer alan "Bilmece" şarkısını Alex yazdı.

Geleneksel müzik kalıpları içinde yenilikçi bir üslupla yorumladığı şarkılarıyla yeniden hayranlarıyla buluşan Alex, efsane müzisyen Fuat Güner başta olmak üzere Tansel Doğanay, Can Algeç, Cem İyi Bardakçı, Hüsnü Şenlendirici, Ali Yılmazi Raim Paksoy, Mert Işılay, Hakan İtik, Erdem Sökmen, Melisa Uzun Arslan ve Kıvanch K birçok iyi müzisyenle çalıştı. Alex, bu çalışması için; "kendimi keşfettiğim, köklerime yeniden döndüğüm, yenilik dolu, umut ve aşk yüklü" dedi.

Togan Gökbakar'ın fotoğraflarını çektiği single'ın ilk video klip çalışması söz ve bestesi Alex'e ait "Bilmece" şarkısına stylinginide yapan Müge Manus yönetmenliğinde Heybeliada'da klip çekildi. Görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu'nun yaptığı klipte, samimi ve sıcak görüntülerden oluşan keyifli bir yaz aşkı anlatıldı. Klipte Alex'e sahnede eşlik eden müzisyenleri ve köpeği "fa" da eşlik etti.