Menü
Yeni Albüm : Ahmet Enes ahvâl'ini bildiriyor...
16 Nisan 2013 Salı - 16:10 GMT
Ahmet Enes

"Cennet" isimli şarkısıyla kulaklara alışılmadık sözler fısıldayan Ahmet Enes, sosyal medyada gördüğü ilginin ardından, "geçen yılların kalbimde bıraktığı renklerin bir nevi derlemesi, efnan-ı elvan arasından seçilmiş, onların şekle girmiş ve notalara bürünmüş hali, belki bir ney'in aciz seslenişi" olarak nitelediği ilk albümüyle dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Uzun yıllar sözlerini yazdığı, müziklerini bestelediği eserlerini radyo programları ve klasik gitarıyla katıldığı dinletileri aracılığıyla sevenlerine ulaştıran Ahmet Enes'in, kendine ait eserlerden oluşan, 10 şarkılık "Ahvâl" isimli albümü 15 Nisan'da Pasaj Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

2007 yılında "yılın en iyi radyo programı ödülü"nü alan programında seslendirdiği şarkılarına ve yeni eserlerine de yer verdiği albümünde Ahmet Enes; cennetten dünyaya düşen ve geldiği yere dönmeyi bekleyen bir adamın hikayesini anlattığı "cennet", ilişkilerin ve yaşanmışlıkların ardından kalemden dökülen bir ağıt niteliğindeki dizeleriyle "bir avuç yalan", aşkın ve aşktan geriye kalanların kritiğini yaptığı "dön gel", bir çocuğun, büyüdükçe yalın ayaklarla yürüyemeyeceğini anlattığı "çocukluk", elinde-avucunda olanı sevgiliye sunduğu "sevdim" gibi beğeni kazanmış eserlerinin yeni düzenlemelerinin yanı sıra henüz kaleme aldığı ve kendi sırlarını paylaştığı "sır", sanrıları, yanılgıları ilaç sanıp yarasına sürenleri tarif ettiği "deva" isimli iki yeni şarkısını da dinleyiciler ile paylaşacak.

Ahmet Enes'in sıradanlıktan ve alışılagelmiş klişe sözlerden uzak, kendine has yorumuyla seslendirdiği eserlerinin albüm kayıtlarının tamamı canlı enstrümanlarla gerçekleştirildi. Hüseyin Çebişçi'nin aranjörlüğünü yaptığı albüm, Harems Stüdyoları'nda kaydedildi.

Yaklaşık 2 yıl boyunca çok titiz ve özenli bir çalışmayla tamamlanan ve yalın bir sound barındıran albümün şarkıları, dinleyicisini hem neşe, düşünce, hüzün alemine sürükleyecek, hem de varlığın ve hayatın esaslarını düşündürtecek nitelikte.

Albümün ilk klibi "Cennet" şarkısına çekildi. Klibin yönetmenliğini yapan Evren Arasıl, aynı zamanda albüm fotoğraflarını da kendi objektifiyle ölümsüzleştirdi.