Menü
Yeni Albüm : Asya: "Aşk İz Bırakır"
25 Mart 2014 Salı - 14:47 GMT
Asya

Asya uzun bir aradan sonra "Aşk İz Bırakır" isimli 6. stüdyo albümüyle müzik marketlerde yerini aldı. DMC etiketiyle sunulan ve yaklaşık iki yılı aşkın bir çalışmanın sonucunda son halini alan "Aşk İz Bırakır" 7 yeni şarkı, 1 cover ve remixden oluşuyor...

Asya, "Aşk İz Bırakır" albümünde yer alan şarkıların 5 tanesinde söz yazarı ve besteci olarak yer alırken, Sibel Algan, Turan Sarıbay, Özgen Akçetin ve Zeynep Talu, Leman Sam ile Aykut Gürel gibi isimlerle çalıştı. "İki Yol", "Kalbim Dayan", "Al Aşkı Dilimin Ucundan", "Bir tanem", "Ben Neyim Sence", "Havalı" ve "Çifte Kumrular" isimlerini taşıyan yeni şarkıların yanı sıra albümüne Leman Sam'dan dinlediğimiz ve döneminin en önemli balladlarından olan "Anladım"ı da alan Asya, şarkıya yepyeni düzenlemesi ve yorumuyla yeniden hayat verdi.

Asya

Babajim İstanbul, SN MUSIC, B&B MUSICAL SOLUTIONS, STUDIO dB, Lonca, Bomonti Müzik stüdyolarında hazırlanan şarkıların düzenlemelerinde ise Febyo Taşel, Erdem Kınay, Aykut Gürel, Bahadır Tanrıvermiş ve Aytuğ Yargıç imzaları yer almakta. "Al Aşkı Dilimin Ucundan" şarkısının remixini de Ozan Bayraşa hazırladı.

Söz ve bestesi Asya'ya düzenlemesi Febyo Taşel'e ait olan, albümün dinleyicilerle tanışma şarkısı "İki Yol", Kemal Başbuğ yönetmenliğinde kliplendi. Video klip için özel bir plato ve dekorlar hazırlanırken, çekimler 14 saat sürdü.

Albüm fotoğrafları için Ayten Alpün ile çalışan Asya, yenilenmiş, modern ve şık görüntüsü ile de adından söz ettirecek.

Asya - İki Yol Video Klip

İki Yol
Söz & Müzik: Asya
Kalbim Dayan (Sevdiğim Adam)
Söz & Müzik: Asya
Anladım
Söz: Zeynep Talu & Leman Sam Müzik: Aykut Gürel
Al Aşkı Dilimin Ucundan
Söz: Sibel Algan Müzik: Asya
Bir Tanem
Söz & Müzik: Asya
Ben Neyim Sence
Söz: Turan Sarıbay Müzik: Özgen Akçetin
Havalı
Söz & Müzik: Asya
Çifte Kumrular
Söz & Müzik: Asya
Al Aşkı Dilimin Ucundan (Remix Ozan Bayraşa)
Söz: Sibel Algan Müzik: Asya